Michal Dolezal następcą Stephana Horngachera! Kim jest nowy trener polskich skoczków?

Krzysztof Sobczak
24.03.2019 12:29
Michal Dolezal trenerem reprezentacji Polski
fot. PAP/EPA

Michal Dolezal objął funkcję trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich i tym samym został następcą Stefana Horngachera. Kim jest nowy szkoleniowiec biało-czerwonych, najlepszej drużyny w sezonie 2018/2019?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Stefan Horngacher potwierdził po finałowym konkursie w Planicy, że jego trzyletnia przygoda z reprezentacją Polski dobiegła końca. W nowym sezonie Austriak poprowadzi drużynę narodową Niemiec.

- Czuję dużą odpowiedzialność, ale nie boję się tego wyzwania. Jestem przekonany, że osiągniemy jeszcze wiele sukcesów - przekazał w pierwszych słowach Dolezal.

Kim jest Michal Dolezal?

Michal Dolezal od 2016 roku pełnił funkcję asystenta Stefana Horngachera. Odpowiadał przede wszystkim za sprzęt, ale także pomagał zawodnikom w wytrenowaniu jak najlepszej pozycji dojazdowej i techniki skoku. Na pierwszy rzut oka widać, że jego praca nie poszła na marne, bo Polacy należą do absolutnego topu stylistów.

Dolezal zapewnia kontynuację pracy Horngachera, na czym zależało Adamowi Małyszowi. - Nie można 30-letnim zawodnikom fundować rewolucji - mówił w jednym z wywiadów. Będzie to jednak jego pierwsza "samodzielna" praca w jednej z najlepszych reprezentacji na świecie. Wcześniej szkolił czeską kadrę B.

Michal Dolezal - osągnięcia na skoczni

Dolezal ma 41 lat. Jest byłym skoczkiem narciarskim, ale nie odnosił wtedy większych sukcesów. Najlepszy wynik zanotował w sezonie 1999/2000 w Zakopanem, gdy zajął 7. miejsce.

Mimo niezbyt imponującej kariery, Dolezal był blisko medalu olimpijskiego w Nagano. Na skoczni normalnej zajął 11. miejsce, a na dużym obiekcie uplasował się jeszcze trzy pozycje wyżej.

RadioZET.pl/KS