Manuel Poppinger zakończył karierę. Austriacki skoczek zmienił branżę

26.10.2019 09:17
Manuel Poppinger zakończył karierę
fot. Shutterstock

Manuel Poppinger podjął decyzję o zakończeniu kariery. Wicemistrz świata w drużynie poinformował o tym za pomocą mediów społecznościowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Manuel Poppinger ogłosił zakończenie kariery skoczka narciarskiego. Austriak w poście na Instagramie podziękował kibicom za wsparcie.

- Czas się pożegnać! Chcę wszystkim podziękować za wsparcie, jakie otrzymałem w ostatnich latach. Były złe i dobre chwile, ale to była niesamowita część mojego życia. Dziękuję bardzo! – napisał.

Wicemistrz świata w drużynie postanowił całkowicie zmienić branżę. Jak podaje portal Laola1, były już skoczek latem zaczął pracować u austriackiego operatora systemu poboru opłat drogowych. Ponadto 30-latek będzie miał więcej czasu na swoje inne hobby – jazdę na motorze.

- To zadanie sprawia mi ogromną przyjemność – powiedział.

Manuel Poppinger po raz pierwszy pojawił się w Pucharze Świata w 2011 roku. Jego największym sukcesem jest zdobycie srebrnego medalu na mistrzostwach świata w konkursie drużynowym w 2015 roku. Sezon później z ekipą wywalczył brązowy krążek na mistrzostwach świata w lotach. Jego najlepszym miejscem w zawodach indywidualnych to siódma pozycja osiągnięta podczas lotów w Vikersund w 2015 roku.

RadioZET.pl/laola1.at/de/