Małysz wystartuje w wyborach prezydenckich? "Nigdy nie mów nigdy"

Krzysztof Sobczak
06.02.2018 16:22
Adam Małysz
fot. PAP

Adam Małysz na prezydenta? Były skoczek narciarski kategorycznie nie wykluczył takiej możliwości. - Nigdy nie mów nigdy - przyznał w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Zagłosuj

Czy zagłosowałbyś/-abyś na Adama Małysza w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Nie wiem, czy miałbym jakieś szanse, gdybym wystartował, choć prawdą jest, że przez karierę przeszedłem bez afer, nieporozumień, konfliktów. Z drugiej strony nigdy nie wiesz, co cię w życiu czeka. Przecież gdy byłem skoczkiem, w życiu bym nie powiedział, że wystartuję w rajdzie Dakar. Później, gdy jeździłem w rajdach, nigdy nie przypuszczałem, że przyjdę do związku i będę pracował na takim stanowisku. Nigdy nie mów nigdy - powiedział Małysz, zaznaczając, że podjęcie takiej decyzji wiąże się z długimi rozmyślaniami.

Zobacz także

- Ja to się pół roku zastanawiałem, czy przyjść do pracy w związku narciarskim, a co dopiero to...  - dodał.

Stroni od polityki

Małysz zawsze podkreślał, że polityka go nie interesuje. W przeszłości otrzymywał wiele propozycji przystąpienia do partii, ale zawsze na pierwszym miejscy stawiał sport. Obecnie jest jednak działaczem Polskiego Związku Narciarskiego, a stąd już znacznie bliżej do polityki niż ze skoczni.

- Zawsze starałem się być apolityczny i wolałbym, żeby tak zostało. Na przestrzeni ostatniej dekady miałem wiele propozycji - przystąpienia do partii, startu w wyborach. Zawsze mówiłem, że w politykę mieszać się nie będę. Sport powinien być ponad podziałami - odpowiedział na pytanie o podziały, jakie nastąpiły w społeczeństwie.

Weah będzie wzorem?

O tym, że były sportowiec z nieskazitelną opinią może zostać prezydentem, najlepiej świadczy przypadek zdobywcy Złotej Piłki, George'a Weah. Były gwiazdor m.in. AC Milan wygrał wybory w Liberii.

Najbliższe wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w 2020 roku.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty/KS