Zamknij

Małysz o przyszłości Horngachera: "Jestem przekonany, że zostanie"

Krzysztof Sobczak
02.02.2019 13:18
Adam MAłysz skomentował plotki dot. przyszłości Stefana Horngachera
fot. Marek Lasyk/REPORTER

Ważą się losy Stefana Horngachera. Niemcy już planują przyszłość rodzimej reprezentacji pod wodzą Austriaka, a Apoloniusz Tajner zapewnia, że nic nie jest jeszcze przesądzone. Teraz głos w sprawie zabrał Adam Małysz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stefan Horgacher jest łakomym kąskiem na rynku. Jego kontrakt z polską federacja wygasa z końcem tego sezonu, a szkoleniowiec Niemców Werner Schuster poinformował, że nie zamierza dłużej pełnić tej funkcji. W piątek Dominik Formela ze skijumping.pl przekazał, że opiekun biało-czerwonych podjął już decyzję i po zmaganiach w Planicy przeniesie się do Niemiec.

Zobacz także

Horngacher opuści reprezentacji Polski?

W Polsce nikt oficjalnie tych wieści nie potwierdza. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner przyznaje, że jest umówiony na rozmowy z trenerem podczas mistrzostw świata Seefeld i ma nadzieję na pozytywną decyzję Horngachera. Po zmaganiach w Oberstdorfie podobną opinię wyraził dyrektor kadry Adam Małysz.

- Nie chcę dawać iskierki nadziei, bo wewnętrznie jestem przekonany, że Stefan zostanie w Polsce. Rozmawiamy o tym niemal codziennie, ale powiedziałem też, że nie będę na niego naciskał, bo wybór należy do niego. Twierdzę, że dobrze czuje się w naszym kraju i zostanie tutaj na dłużej - powiedział był znakomity skoczek na łamach skijumping.pl. Przy okazji zaapelował do kibiców o wsparcie.

- Oczywiście, skoro Niemcy się cieszą, dlaczego Polacy się nie cieszą? Kibice powinni dalej w internecie okazać mu wsparcie. Nie smućmy się. Pokażmy, że jesteśmy za Stefanem! Jako federacja, trzymamy karty od samego początku. Stefan nie będzie miał w Niemczech tak dobrze, jak ma w Polsce. Może się mylę, ale u nas ma w zasadzie wszystko. Gwarantujemy mu realizację wszystkich potrzeb, a on ma tego świadomość i szanuje to. Ma zgrany zespół z zapałem do pracy, który jest gotowy do wszystkiego, aby były wyniki na skoczniach - dodał.

Sukcesy polskiej kadry pod wodzą Horngachera

Stefan Horngacher jest trenerem reprezentacji Polski w skokach narciarskich od marca 2016 roku. Blisko trzy lata jego pracy zaowocowało licznymi sukcesami, nie tylko indywidualnymi Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żył i Macieja Kota, ale także całej drużyny, która po raz pierwszy sięgnęła po Puchar Narodów, zdobyła mistrzostwo świata oraz brązowy medal olimpijski Pjongczangu.

RadioZET.pl/skijumping.pl/KS