Zamknij

Maciej Kot pomógł Ringenowi. Norweg podziękował skoczkowi

05.02.2021 19:04
Maciej Kot
fot. MAREK DYBAS/REPORTER

Maciej Kot pomógł Sondre Ringenowi przed treningami Pucharu Kontynentalnego w Willingen. Norweski skoczek otrzymał od Polaka wiązania, dzięki czemu mógł wziąć udział w rywalizacji.

Maciej Kot w tym tygodniu bierze udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Willingen. W czwartek okazało się, że spora część norweskich skoczków i skoczkiń jest bez sprzętu na weekendowe zmagania. Wszystko przez błąd obsługi na lotnisku w Oslo, która źle nadała bagaże. W związku z tym wielu Norwegów w tym Maren Lundby największa gwiazda drużyny pozostała bez nart.

Ostatecznie w kwalifikacjach wzięły udział trzy Norweżki, a Lundby przyglądała się rywalizacji z dołu skoczni. Podobne problemy spotkały męską część zawodników: Thomasa Aasena Markenga, który w Klingenthal będzie skakał na zapasowych nartach Roberta Johanssona i Sondre Ringena. Ten drugi przed piątkowymi skokami w ramach Pucharu Kontynentalnego w Willingen, robił co mógł, aby wystartować.

Maciej Kot pomógł Norwegowi. Ringen podziękował Polakowi

Na pół godziny przed startem skoczkowi udało się zdobyć narty i wiązania. Dużą rolę odegrał tu Maciej Kot, który pożyczył swojemu rywalowi wiązania.

- Szukałem wiązań, odkąd przyjechałem do Willingen bez nart. Wreszcie 30 minut przed startem sprzęt jest gotowy. Duże podziękowania dla polskiej drużyny za pożyczenie mi wiązań – napisał Ringen na Instagramie.

To nie pierwszy raz, kiedy polscy skoczkowie pomagali innym zawodnikom. W czasie mistrzostw świata w Seefeld w 2019 roku Stefan Hula pożyczył buty Viktorowi Polaskowi, dzięki czemu mógł wystartować w mikście.

RadioZET.pl