Maciej Kot: Ten sezon jest dla mnie porażką. To przykre

Andreas Nicolaides
26.03.2018 15:48
Maciej Kot
fot. PAP/EPA

Maciej Kot nie miał wielu powodów do radości po zakończeniu Pucharu Świata 2017/2018. Jak sam przyznał, cykl był dla niego porażką. Osłodził go tylko medal igrzysk olimpijskich.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Ten ostatni konkurs był odzwierciedleniem całego sezonu w moim wykonaniu. Niby było nieźle i była walka do końca, ale drobne błędy nie pozwoliły walczyć o wyższe miejsca - powiedział w rozmowie z Onetem.

Maciej Kot w kończącym sezon konkursie Pucharu Świata zajął 19. miejsce. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 21. pozycji.

Maciej Kot w Pucharze Świata 2017/2018

- Ten sezon jest dla mnie osobistą porażką. Nie ma co tego ukrywać. Osłodą jest dla mnie medal igrzysk olimpijskich. Zdecydowanie więcej było jednak w tym sezonie goryczy. To jest przykre. Wierzę jednak, że ciężka praca, jaką wykonałem nie pójdzie na marne, będzie procentowała w przyszłości - zaznaczył.

26-letni Maciej Kot ma w swoim dorobku - oprócz brązowego medalu igrzysk olimpijskich - brązowy i złoty medal mistrzostw świata, a także zwycięstwo w Letniej Grand Prix. Dwukrotnie w karierze wygrywał zawody Pucharu Świata - w 2017 roku w Sapporo i Pjongczangu.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/Onet.pl/AN