Zamknij

Kiedy odbędą się mistrzostwa świata w skokach narciarskich 2021?

09.02.2021 17:28
MŚ w skokach - KIEDY, DATA
fot. PAP/EPA

MŚ w skokach narciarskich w 2021 roku odbędą się w Oberstdorfie. Na kiedy zaplanowano konkursy indywidualne i drużynowy? Sprawdź program. Data mistrzostw świata w skokach została oficjalnie potwierdzona.

  • MŚ w skokach narciarskich w 2021 roku odbędą się w dniach 27 lutego - 6 marca
  • W tym czasie rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne (na normalnej i dużej skoczni) oraz konkurs drużynowy
  • Tytułów mistrzowskich bronić będą Dawid Kubacki, Markus Eisenbichler i reprezentacja Niemiec

MŚ w skokach narciarskich 2021 w rywalizacji mężczyzn rozpoczną się 27 lutego. Na ten dzień zaplanowano konkurs indywidualny na normalnej skoczni. Zmagania o mistrzowski tytuł na skoczni dużej odbędą się 5 marca. Dzień później przyjdzie czas na rywalizację drużynową, także na dużej skoczni.

MŚ w skokach narciarskich 2021 - PROGRAM. Kiedy konkursy?

  • 27 lutego - konkurs na normalnej skoczni
  • 5 marca - konkurs na dużej skoczni
  • 6 marca - konkurs drużynowy na dużej skoczni

Tegoroczne mistrzostwa świata w skokach odbędą się w Oberstdorfie. W tym sezonie zawodnicy rywalizowali już w tym miejscu - oczywiście w ramach pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Triumfował wtedy Karl Geiger, który wyprzedził Kamila Stocha i Mariusa Lindvika. Bardzo dobrze tamte zawody wspomina Andrzej Stękała, który zajął siódme miejsce.

Poprzednio MŚ w skokach narciarskich odbyły się w 2019 roku w Seefeld. Mistrzem świata na normalnej skoczni został wtedy Dawid Kubacki, a drugie miejsce zajął Kamil Stoch. Na skoczni dużej triumfował Markus Eisenbichler.

Jeśli chodzi o rywalizację drużynową, to mistrzami świata zostali Niemcy, którzy wyprzedzili kolejno Austriaków i Norwegów.