Maciej Kot nie jedzie do Seefeld na MŚ. Skoczek skomentował swoją sytuację

Krzysztof Sobczak
18.02.2019 10:19
Maciej Kot poza składem na MŚ w Seefeld
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Maciej Kot nie pomoże kolegom w obronie złotego medalu mistrzostw świata. 27-letni skoczek nie doszedł do odpowiedniej formy, by pojechać z drużyną do Seefeld. "Czasami trzeba przełknąc gorycz porażki" - napisał na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Maciej Kot miał bardzo udany sezon 2016/2017. Wygrał próbę przedolimpijską w Pjongczangu, a na najwyższym stopniu podium stanął również w Sapporo. Był bardzo mocnym punktem drużyny, która w Lahti po raz pierwszy w historii sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata. Niestety w tym sezonie kompletnie się pogubił i straci koleją wielką imprezę - MŚ w Seefeld.

MŚ w skokach narciarskich 2019 - TERMINARZ. Kiedy konkursy?

MŚ w skokach: Maciej Kot poza składem

27-latek tylko w sześciu konkursach zdobywał punkty PŚ, ale zawsze były to miejsca w trzeciej dziesiątce. Czterokrotnie nie przebrnął kwalifikacji, nie znalazł się też w kadrze na loty w Oberstdorfie, by spokojnie potrenować. Niestety dodatkowe skoki próbne nie przyniosły poprawy rezultatów. W efekcie Stefan Horngacher wspólnie z zawodnikiem podjęli decyzję o odstawieniu go od składu na MŚ.

"Ciężko pogodzić się z porażką. Czasami jednak trzeba przełknąć tę gorycz i przyznać się do błedu, podjąć kolejne wyzwania i walczyć do końca. Stąd nasza wspólna decyzja o powrocie do domu i starcie w COC. Co mnie nie zabije to mnie wzmocni. Do zobaczenia wkrótce" - napisał Maciej Kot w mediach społecznościowych.

Maciej Kot w Pucharze Kontynentalnym

W czasie, kiedy Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula i Jakub Wolny będą walczyli o medale mistrzostw świata, Maciej Kot będzie rywalizował w Pucharze Kontynentalnym w niemieckim Brotterode (23-24 lutego) oraz norweskiej Renie (2-3 marca).

RadioZET.pl/KS