Zamknij

Morgenstern wskazał faworyta MŚ. Postawił na polskiego skoczka

22.02.2021 08:52
Thomas Morgenstern
fot. imago sportfotodienst/EAST NEWS

Thomas Morgenstern wytypował faworyta do zdobycia złotego medalu MŚ w skokach narciarskich w Oberstdorfie. Zdaniem legendy austriackich skoków, największe szanse na zwycięstwo na skoczni normalnej ma Dawid Kubacki.

  • Thomas Morgenstern wskazał faworytów do zdobycia MŚ w skokach narciarskich
  • Austriak największe szanse daje Granerudowi i Kubackiemu
  • MŚ w skokach narciarskich w Oberstdorfie 2021 rozpoczną się 27 lutego

Morgenstern jest przekonany, że polski zawodnik jest w stanie obronić tytuł wywalczony dwa lata temu w Seefeld. - Dla mnie to jeden z kandydatów do złotego medalu. Kubacki jest idealny na małe skocznie - powiedział na antenie Polsatu Sport.

Największe szanse na zwycięstwo na dużej skoczni Austriak daje Halvorowi Egnerowi Granerudowi, liderowi klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, choć nie uważa go za murowanego kandydata do złota. - Pamiętajmy, że nawet on popełnia błędy, jak na przykład w Zakopanem. Kamil Stoch może być dla niego zagrożeniem - podkreślił.

MŚ w skokach narciarskich w Oberstdorfie: PROGRAM, TERMINARZ

MŚ w skokach narciarskich w Oberstdorfie rozpoczną się 27 lutego od konkursu na normalnej skoczni. Dzień wcześniej przeprowadzone zostaną kwalifikacje.

Polacy na turniej udadzą się w sześcioosobowym składzie. Trener Michal Doleżal postawił na Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Klemensa Murańkę i Jakuba Wolnego.

ZOBACZ KONIECZNIE: MŚ w Oberstdorfie 2021: Kiedy konkursy? O której godzinie? [PROGRAM]