MŚ w lotach: Stoch trzeci na półmetku, trudno będzie pokonać Tande

Krzysztof Sobczak
19.01.2018 18:13
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch zajmuje trzecie miejsce po pierwszym dniu rywalizacji o mistrzostwo świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Bezapelacyjnym liderem jest Daniel Andre Tande, który ma 10.9 pkt przewagi nad Richardem Freitagiem i aż 17.8 pkt nad Polakiem.

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch zdobędzie złoty medal MŚ w lotach?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Norweg czuje się na niemieckim "mamucie" fenomenalnie. Wygrał czwartkowy trening i piątkowe kwalifikacje, a swoją klasę potwierdził w dwóch pierwszych seriach konkursowych. Jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidywalnego, to trudno będzie go pokonać.

Zobacz także

Drugi jest powracający do zmagań po upadku w Ga-Pa Richard Freitag. Niemiec skacze bardzo powtarzalnie i z Kamilem Stochem powinien walczyć o drugie miejsce. Obecnie Polak traci do niego 6.9 pkt punktu.

Pozycja Stocha mogła być nieco lepsza. W pierwszej serii oddał najdłuższy skok (230 m), ale miał problemy przy lądowaniu i na notach sędziów stracił 6-7 pkt.

Do dalszej rywalizacji awansowali również pozostali Polacy. Dawid Kubacki jest 10., Stefan Hula 14., a Piotr Żyła 20.

Żonglowanie belką

Pierwsza seria konkursowa przebiegła w stabilnych warunkach. Problemy zaczęły się w drugiej - sędziowie aż ośmiokrotnie (!) zmieniali belkę, starali się reagować na bardzo zmienne warunki, ale nie ustrzegli się błędów. Najboleśniej zapłacili za to Simon Ammann, Noriaki Kasai i Jernej Damjan.

Prognozy pogody na trzecią i czwartą finałową serię nie są optymistyczne. W sobotę w Niemczech znów ma być wietrznie, co może storpedować przebieg zawodów czy wypaczyć jego wyniki.

Sobotni konkurs powinien rozpocząć się o godzinie 16.

RadioZET.pl/KS