Zamknij

MŚ w lotach: Program zawodów w Planicy. Kiedy i o której godzinie konkursy?

12.12.2020 10:40
MŚ w lotach Planica 2020
fot. PAP

MŚ w lotach Planica 2020 - TERMINARZ, PROGRAM, KALENDARZ. Kiedy i o której godzinie odbędą się kwalifikacje i konkursy mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy? Sprawdź program i dokładny terminarz zawodów.

  • MŚ w lotach narciarskich odbędą się w dniach 10-13 grudnia i zostały przełożone na ten termin z marca
  • Tytułu w tej specjalności broni Daniel Andre Tande, drugi przed dwoma laty był Kamil Stoch
  • Polacy pojechali do Planicy w 6-osobowym składzie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł

MŚ w lotach narciarskich Planica 2020 miały się odbyć w dniach 19-22 marca, ale na początku miesiąca plany organizatorom pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) najpierw przerwał norweski cykl Raw Air, następnie odwołała finał Pucharu Świata na "mamucie" w Planicy, aż w końcu musiał zrezygnować także z przeprowadzenia mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy. Zawody przełożono na grudzień 2020 roku.

Niestety, pandemia nie odpuszcza i choć tym razem zawody dojdą do skutku, nie wszystkie ekipy przyjadą do Słowenii w najmocniejszych składach i w optymalnej formie. Problemy mają przede wszystkim Austriacy, którzy po zawodach w Wiśle wycofali kadrę A, a w Niżnym Tagile choroby COVID-19 nabawili się kolejni reprezentanci, w tym znakomicie spisujący się w tym sezonie Daniel Huber.

MŚ w lotach - PROGRAM mistrzostw świata w Planicy 2020

Reprezentacja Polski pojedzie do Słowenii w najmocniejszym na ten moment składzie. Trener Michal Dolezal postawił na Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotr Żyłę, Klemensa Murańkę, Andrzeja Stękałę i Aleksandra Zniszczoła, który dobrze spisał się na rosyjskim obiekcie. W drużynie zabrakło miejsca dla do niedawna etatowych kadrowiczów, Jakuba Wolnego i Macieja Kota. Uznania nie znalazł też szósty w niedzielnych zawodach w Niżnym Tagile Paweł Wąsek.

Jeśli któryś z biało-czerwonych zdobędzie tytuł mistrza świata w lotach narciarskich, przejdzie do historii tej dyscypliny sportu. Do tej pory żadnemu z Polaków nie udało się triumfować w tej specjalności. Najbliżej był przed dwoma laty Kamil Stoch, który w Oberstdorfie był drugi - lepszy był tylko Daniel Andre Tande i to on broni tytułu w Planicy.

MŚ w lotach - KALENDARZ mistrzostw świata w Planicy 2020

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich Planica 2020 odbędą się w dniach 10-13 grudnia. Zarówno czwartkowe kwalifikacje, jak i piątkowe oraz sobotnie konkursy indywidualne i niedzielne zmagania drużynowe rozpoczną się o godz. 16.

MŚ w lotach narciarskich w Planicy - KALENDARZ, PROGRAM, TERMINARZ

Czwartek, 10.12.2020
13:30 - Oficjalny trening
16:00 - Kwalifikacje

Piątek, 11.12.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - I i II seria konkursu indywidualnego

Sobota, 12.12.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - III i IV seria konkursu indywidualnego

Niedziela, 13.12.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - Konkurs drużynowy

RadioZET.pl/skijumping.pl