MŚ w lotach 2018: Horngacher skreślił jednego zawodnika. Maciej Kot nie wystąpi w zawodach

Andreas Nicolaides
18.01.2018 15:28
MŚ w lotach 2018: Horngacher skreślił jednego zawodnika. Maciej Kot nie wystąpi w zawodach
fot. East News

Trener Stefan Horngacher wybrał ostateczny skład reprezentacji Polski na MŚ w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Do kwalifikacji zgłosić mógł tylko czterech zawodników. Pechowcem, dla którego zabrakło miejsca, okazał się Maciej Kot.

Zagłosuj

Kogo Twoim zdaniem powinien skreślić Stefan Horngacher?

Liczba głosów:

W tym sezonie do "żelaznej czwórki", czyli Kamila Stocha, Piotra Żyły, Dawida Kubackiego i Macieja Kota, dołączył Stefan Hula. W grudniu niespodziewanie zdobył tytuł mistrza Polski, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 16. miejsce - tuż za Żyłą, ale przed Kotem, który jest 20. 

Pewniakiem do miejsca w składzie na konkurs indywidualny MŚ w lotach i drużynówkę był Kamil Stoch. Duże szanse dawano też Dawidowi Kubackiemu, który bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie. Walka tak naprawdę rozgrywała się między Hulą, Żyłą i Kubackim. Stawką były dwa wolne miejsce.

W kwalifikacjach do konkursu indywidualnego ostatecznie wystąpią Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Piotr Żyła. Tę samą czwórkę zobaczymy najpewniej w niedzielnych zawodach drużynowych. Skreślony został Maciej Kot, jednak nie powinien tracić nadziei. Do najważniejszych w tym sezonie zawodów - igrzysk olimpijskich w Pjongczang - jeszcze sporo czasu.

Kwalifikacje do MŚ w lotach 2018 Oberstdorf rozpoczną się w czwartek o godz. 16.00. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN