Zamknij

Maciej Kot zareagował na brak miejsca w kadrze na MŚ. Świetna postawa!

Andreas Nicolaides
19.01.2018 10:03
Maciej Kot
fot. PAP/EPA

Maciej Kot nie znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na MŚ w lotach narciarskich Oberstdorf 2018. Decyzję trenera Stefana Horngachera przyjął jednak z klasą, jak na sportowca przystało.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Maciej Kot znajdzie się w kadrze na IO w Pjongczang?

Liczba głosów:

Trener biało-czerwonych mógł zgłosić do kwalifikacji tylko czterech zawodników. Postawił na Kamila Stocha, Stefana Hulę, Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę. Decyzję podjął po czwartkowym treningu, w którym Kot spisał się najgorzej z Polaków. Z całej piątki zajmuje też najniższe miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

Brak miejsca w składzie przyjął jednak z pokorą. - Czasami trzeba zaakceptować inną rolę, aby dalej walczyć - napisał do na swoim profilu na Instagramie. Do wpisu dołączył zdjęcie, na którym widnieje plastron przedskoczka. 

Macieja Kota zobaczymy więc na skoczni w Oberstdorfie właśnie w roli przedskoczka. Zawodnik ma o co walczyć, bowiem w tym sezonie odbędą się igrzyska olimpijskie w Pjongczang. Tam rywalizacja o miejsce w składzie będzie jeszcze bardziej zacięta.

W pamięci poprzedni sezon

Jeszcze w zeszłym sezonie Kot był pewniakiem do miejsca w składzie biało-czerwonych. Zdobył zresztą z Żyłą, Kubackim i Stochem drużynowe mistrzostwo świata. W tym cyklu z formą wystrzelił jednak Stefan Hula, który w grudniu zdobył tytuł mistrza Polska, a w klasyfikacji generalnej zajmuje 16. miejsce. Kot jest 20.

Kwalifikacje do MŚ w lotach na żywo o godz. 14.30. Relacja live online na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN