MŚ w lotach: Kto powalczy ze Stochem? Pięciu faworytów do złota

Andreas Nicolaides
19.01.2018 12:47
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch będzie jednym z głównych kandydatów do zdobycia tytułu mistrza świata w lotach narciarskich. W piątek i sobotę będzie musiał jednak wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, bowiem konkurencja jest ogromna. Oprócz niego w gronie faworytów do złota jest czterech innych zawodników.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch zdobędzie złoty medal MŚ w lotach?

Liczba głosów:

Nasz reprezentant podczas czwartkowego treningu udowodnił, że zeszłotygodniowe zawody na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf (zajął 21. miejsce) były tylko wypadkiem przy pracy. W Oberstdorfie poszybował na odległość 214,5 metra i zajął drugie miejsce. Wyprzedził go Norweg Daniel Andre Tande, który skoczył aż 223,5 metra.

Zobacz także

O dziwo niemieccy dziennikarze "Allgaeuer Zeitung" nie umieszczają go w gronie pięciu faworytów. Stawiają za to na: Stefana Krafta, Petera Prevca, Andreasa Stjernena, Andreasa Wellingera i oczywiście Stocha.

Jeśli chodzi o rywalizację drużynową, to największe szanse daje się oczywiście Norwegom. W czołowej dziesiątce Pucharu Świata jest aż czterech reprezentantów tego kraju. O srebro i brąz walczyć mają Polacy, Japończycy, Słoweńcy i Niemcy.

MŚ w lotach 2018 na żywo na sport.radiozet.pl Początek kwalifikacji o godz. 14.30. Na 16.00 zaplanowano pierwszą serię konkursową.

RadioZET.pl/AN