MŚ w hokeju: Dobry początek biało-czerwonych, Polacy pokonali Holandię

Maciej Walasek
28.04.2019 21:29
reprezentacja Polski w hokeju
fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER

Polacy wygrali w Tallinnie z Holendrami 8:1 (1:1, 2:0, 5:0) w swoim pierwszym występie w mistrzostwach świata Dywizji 1B w hokeju na lodzie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polska to spadkowicz z Dywizji 1A, a Holandia jest beniaminkiem. Zdecydowanym faworytem byli więc biało-czerwoni. Podopieczni trenera Tomasza Valtonena potrzebowali jednak trochę czasu, zanim złapali właściwy rytm.

Prowadzenie niespodziewanie objęli bowiem w 14. minucie "Pomarańczowi", kiedy trafił Ernesto Klem. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji wyrównał jednak Bartłomiej Neupauer.

Później dominacja Polaków nie podlegała już dyskusji. W całym meczu oddali aż 61 strzałów, a rywale zaledwie siedem, w dodatku żadnego w trzeciej tercji.

Druga część gry przyniosła trafienia Filipa Komorskiego i Alana Łyszczarczyka. W ostatniej ze swoich drugich goli cieszyli się Neupauer oraz Komorski, a na listę strzelców wpisali się także Patryk Wronka, Krystian Dziubiński i Adam Domagała.

W pozostałych meczach pierwszego dnia mistrzostw Japonia pokonała Ukrainę 3:2, a Rumunia po rzutach karnych wygrała z Estonią 4:3.

W poniedziałek Polska zagra z Ukrainą. Początek o godzinie 16.30.

Polska - Holandia 8:1 (1:1, 2:0, 5:0).

RadioZET.pl/PAP/MW