MŚ w hokeju: Pierwsza porażka biało-czerwonych. Dogrywka dla Rumunii

Krzysztof Sobczak
01.05.2019 21:00
Damian Kapica
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Polska przegrała z Rumunią po dogrywce 2:3 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1) w swoim trzecim występie w mistrzostwach świata Dywizji 1B w hokeju na lodzie w Tallinnie. Wcześniej biało-czerwoni pokonali Holendrów 8:1 i Ukraińców 7:3.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To był bardzo ważny mecz dla podopiecznych Tomasza Valtonena. Rumuni, podobnie jak Polacy, wygrali dwa pierwsze spotkania i wydają się najgroźniejszym konkurentem do awansu. Początek nie był dobry dla biało-czerwonych. W dziewiątej minucie gola strzelił Szilard Rokaly.

Zobacz także

Potem wyraźną przewagę uzyskali Polacy, co obrazuje bilans strzałów na bramki (36-18 w całym spotkaniu). Brakowało jednak skuteczności i szczęścia. Wyrównał dopiero w 52. minucie Damian Kapica, zdobywca pięciu bramek w meczu z Ukraińcami.

Ale 89 sekund później biało-czerwoni znów stracili gola. Fatalny błąd popełnił bramkarz Przemysław Odrobny, który tak niefortunnie wybijał krążek, że trafił w nogę naciskanego przez rywala Arkadiusza Kostka. Była to de facto bramka samobójcza, ale trafienie zapisano ostatniemu Rumunowi, który był przy krążku - Antonowi Butochnovowi.

Do remisu doprowadził Krystian Dziubiński na 23 sekundy przed końcową syreną. W dogrywce zwycięskiego gola strzelił Pavlo Borysenko, wykorzystując okres gry w przewadze liczebnej.

MŚ w hokeju. Sytuacja Polski w tabeli

Polacy i Rumuni są na czele tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. W czwartek rywalami biało-czerwonych będą gospodarze turnieju Estończycy, a Rumunia zmierzy się z Ukrainą.

Najlepsza drużyna awansuje do Dywizji 1A (drugi poziom rozgrywkowy). Najsłabsza spadnie do Dywizji 2A.

Polska - Rumunia 2:3 po dogr. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1).

Bramki: dla Polski - Damian Kapica (52), Krystian Dziubiński (60); dla Rumunii - Szilard Rokaly (9), Anton Butochnov (54), Pavlo Borysenko (65).

Strzały: Polska - 36; Rumunia - 18. Kary: Polska - 4; Rumunia - 8 minut.

RadioZET.pl/PAP/KS