MŚ w biathlonie: Siódme miejsce Polek w sztafecie, zwycięstwo Niemek

Andreas Nicolaides
17.02.2017 16:54
Biathlon
fot. PAP/EPA

Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj i Krystyna Guzik zajęły siódme miejsce w rywalizacji sztafet 4x6 km w biathlonowych mistrzostwach świata w Hochfilzen. Wygrały Niemki przed Ukrainkami i Francuzkami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W polskiej ekipie na pierwszej zmianie pobiegła Gwizdoń, która poradziła sobie bardzo dobrze i ukończyła 6 km na czwartej pozycji. Hojnisz spadła o dwie lokaty, a potem na trasę ruszyła najsłabsza z biało-czerwonych Kinga Mitoraj, która powiększyła stratę Polek o ok. 20 sekund. Guzik startowała z ósmej pozycji, ale dzięki idealnemu strzelaniu i niezłemu biegowi awansowała na szóste miejsce, które straciła w końcówce na rzecz Szwedek.

Niemki triumfowały po raz czwarty w czwartej sztafecie w tym sezonie Pucharu Świata. Pobiegły w składzie: Vanessa Hinz, Maren Hammerschmidt, Franziska Hildebrand i prowadząca w klasyfikacji generalnej Laura Dahlmeier. Uzyskały 6,4 s przewagi nad Ukrainkami i 8,1 nad Francuzkami.

Dahlmeier stanęła na podium w 10. kolejnym starcie w MŚ. Tym samym ustanowiła rekord, który dotychczas dzieliła z byłą reprezentantką Norwegii Torą Berger. W Hochfilzen ma już pięć medali: cztery złote i srebrny.

W sobotę w sztafecie 4x7,5 km rywalizować będą mężczyźni. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę.

RadioZET.pl/PAP/mm/krys/AN