Zamknij

MŚ w Seefeld: Najważniejszy start Polek. Justyna Kowalczyk pomoże młodzieży w sztafecie

Krzysztof Sobczak
26.02.2019 19:14
Skład Polek na sztafetę w Seefeld
fot. PAP/EPA

Justyna Kowalczyk znalazła się w składzie sztafety 4x5 km, która w czwartek powalczy o miejsce w czołowej dziesiątce podczas mistrzostwach świata w Seefeld. Oprócz niej w reprezentacji Polski pobiegną Monika Skinder, Izabela Marcisz i Urszula Łętocha.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Sztafetę rozpocznie Monika Skinder, która we wtorek odpoczywała i nie pojawiła się na starcie biegu na 10 km stylem klasycznym. Dla 17-letniej zawodniczki będzie to trzeci występ na tych mistrzostwach świata - wcześniej zajęła 55. miejsce w sprincie oraz 10. w sprincie drużynowym w parze ze swoją trenerką Justyną Kowalczyk.

Bardziej zapracowane są Izabela Marcisz i Urszula Łętocha. Dla obu będzie to już czwarty bieg, ale to właśnie ten ma być dla nich najważniejszy. Sztab szkoleniowy zrezygnował z Weroniki Kalety.

MŚ w Seefeld: Cele sztafety Polek

- Znowu duża presja będzie na Monice, która pobiegnie na "wystrzał". Bardzo wiele będzie zależeć od tego, czy pobiegnie swoje. Dla nas najważniejszy będzie kontakt ze sztafetami, z którymi będziemy rywalizować o miejsca 8-10. Będzie bardzo ciężko zrealizować to zadanie, ale dziewczyny są nastawione na wielką walkę - powiedziała Justyna Kowalczyk w rozmowie z Onet Sport.

Początek zmagań sztafetowych o godz. 13.

RadioZET.pl/Onet/KS