MŚ: Akcja antydopingowa w Seefeld. Zatrzymano dziewięć osób

Krzysztof Sobczak
27.02.2019 14:19
Akcja antydopingowa w Seefeld
fot. PAP/EPA

Biegacze narciarscy z Austrii i Estonii - po dwóch oraz jeden z Kazachstanu zostali zatrzymani w wyniku antydopingowej akcji służb w Seefeld i okolicach, gdzie trwają mistrzostwa świata w konkurencjach klasycznych - poinformowała austriacka policja.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeśli chodzi o Austriaków, to federacja narciarska tego kraju potwierdziła, że zatrzymani zostali 26-letni Dominik Baldauf i jego rówieśnik Max Hauke. Obaj nie odnieśli dotychczas większych sukcesów, choć w Seefeld zajęli szóste miejsce w sprincie drużynowym.
Nazwisk pozostałej trójki nie ujawniono póki co, choć do rozgrywanego w tym czasie biegu na 15 km nie przystąpili, mimo że widnieli na listach startowych, 31-letni Kazach Aleksiej Połtoranin, dwukrotny medalista MŚ z 2013 roku i zwycięzca pięciu zawodów Pucharu Świata, który w Seefeld był 11. w biegu łączonym 2x15 km oraz mniej liczący się w stawce biegaczy Estończycy Andreas Veerpalu i Karel Tammjarv.

Łącznie zatrzymanych zostało dziewięć osób - siedem w Austrii, w tym pięciu wspomnianych sportowców, oraz dwie w niemieckim Erfurcie, m.in. lekarz sportowy.

W środę od rana trwały przeszukania kwater, hoteli i domów w Seefeld i okolicy.

ZOBACZ TAKŻE: Leki na astmę to doping? "Istnieje luka w przepisach, ale mogą z niej korzystać wszyscy" [WYWIAD]

Międzynarodowa siatka dopingowa

Na godz. 15 Federalny Urząd Policji Kryminalnej zapowiedział konferencję prasową w Innsbrucku, której tematem ma być "rozbicie międzynarodowej siatki dopingowej". Wezmą w niej udział również austriaccy prokuratorzy.

RadioZET.pl/PAP/KS