MŚ w Seefeld bez kilku gwiazd. Wielki pech Daniela Andre Tandego

Krzysztof Sobczak
18.02.2019 11:24
Daniel Andre Tande nie jedzie na MŚ w Seefeld
fot. imago/Bildbyran/EAST NEWS

Maciej Kot nie będzie jedynym znanym skoczkiem, którego zabraknie podczas mistrzostw świata w Seefeld. Na największego pechowca roku wyrasta najlepszy "lotnik" w stawce Daniel Andre Tande.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W połowie minionego roku Daniel Andre Tande, mistrz świata w lotach narciarskich, przeszedł groźną chorobę - zespół Stevensa-Johnsona. Długo powracał do formy, ale w ostatnim czasie zwiastował coraz lepszą dyspozycję. Powrócił - a jakże - na loty w Oberstdorfie, gdzie zajął 10., 14. i 5. miejsce.

Zobacz także

Niestety podczas treningu w Lahti doznał kontuzji kolana, która wyklucza go z rywalizacji na co najmniej sześć tygodni. To oznacza przedwczesne zakończenie sezonu. – To beznadziejne zakończenie tego "chorego" roku. Oglądanie rywalizacji z kanapy jest niezwykle trudne. Miałem nadzieję, że pojawię się na mistrzostwach. Kilka ostatnich tygodni pozwoliło mi uwierzyć w to, że jestem jednym z kandydatów do zdobycia medalu – powiedział 25-letni Norweg.

MŚ w Seefeld: Absencje Schlierenzauera i Prevca

Daniel Andre Tande oraz Maciej Kot znaleźli się w doborowym gronie "wielkich nieobecnych" MŚ w Seefeld, bo w tej samej kategorii należy rozpatrywać absencje rekordzisty pod względem liczby zwycięstw w Pucharze Świata Gregora Schlierenzauera oraz do niedawna jednego z najbardziej obiecujących skoczków Domena Prevca. Austriak przegrał wewnętrzną rywalizację z Janem Hoerlem, natomiast Słoweniec musiał uznać wyższość m.in. swojego starszego brata Petera, który również daleki jest od swojej optymalnej dyspozycji.

W składzie Austriaków, gospodarzy tegorocznych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, znaleźli się: Jan Hoerl, Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Philipp Aschenwald oraz Manuela Fettnera. Słoweńcy pojadą na MŚ w zestawieniu: Timi Zajc, Anze Lanisek, Anze Semenic, Peter Prevc, Jernej Damjan i Ziga Jelar.

Każdy z trenerów w kwalifikacjach do poszczególnych konkursów indywidualnych może wystawić maksymalnie czterech skoczków.

Mistrzostw świata w Seefeld odbędą się w dniach 20 lutego - 3 marca.

RadioZET.pl/skijumping.pl/KS