Zamknij

MŚ w Seefeld: Konkurs na skoczni normalnej był farsą? Zaskakująca opinia Krafta

Krzysztof Sobczak
01.03.2019 19:15
Stefan Kraft ocenił konkurs na skoczni normalnej w Seefeld
fot. PAP/EPA

Broniący tytułu Stefan Kraft zdobył brązowy medal mistrzostw świata na skoczni normalnej w Seefeld. Austriak skutecznie zaatakował podium awansując w drugiej serii z 11. miejsca. Dla wielu obserwatorów te zawody były farsą, ale 25-latek wyraził inną, dość zaskakującą opinię.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mistrzem świata został Dawid Kubacki, który po pierwszej konkursowej serii plasował się na... 27. miejscu. Srebrny krążek wywalczył 18. po premierowej próbie Kamil Stoch, a brąz Stefan Kraft. Wszystko zadziałało też w drugą stronę: prowadzący Ryoyu Kobayashi spadł na 14. lokatę, drugi Karl Geiger zajął ostatecznie 18. miejsce, a trzeci Ziga Jelar 27.

- Te zawody są bez sensu - ocenił w przerwie 29. Stefan Hula. Podobne opinie wyrazili m.in. Adam Małysz i komentator TVP Sport Przemysław Babiarz.

- Po pierwszej serii w głowie była myśl, że już po zawodach. Co myślałem o jury? Przemilczmy ten temat - ocenił już po swoim sukcesie Kubacki. Trochę inne zdanie na ten temat miał Stefan Kraft, chociaż trzeba podkreślić, że on także mógł mieć sporo pretensji do jury.

- Gdy ktoś patrzył na to z zewnątrz, to miało to pewnie mało sensu. Ale kiedy zdamy sobie sprawę, że ci najlepsi w treningach i kwalifikacjach teraz też byli w czołówce, to konkurs nie mógł być taki zupełnie nie fair - analizował podwójny mistrz świata sprzed dwóch lat.

MŚ w Seefeld: Skoczkowie zaprezentują się w mikście

Ostatnie zawody w skokach narciarskich w tegorocznych mistrzostwach świata odbędą się w sobotę. Wówczas przeprowadzony zostanie konkurs drużyn mieszanych z udziałem Polaków.

RadioZET.pl/PAP/KS