MŚ w Seefeld: Skandaliczne zachowanie Rosjanina. Zaatakował swojego rywala [WIDEO]

Maciej Walasek
22.02.2019 11:06
Ustiugow zaatakował Klaebo na MŚ w Seefeld
fot. kadr z wideo

Na mistrzostwach świata w Seefeld doszło do niecodziennej sytuacji. Siergiej Ustiugow tuż po przekroczeniu mety zaatakował późniejszego mistrza świata, Johannesa Klaebo. Rosjanin został zdyskwalifikowany.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Mistrzostwa świata w Seefeld jeszcze nie rozpoczęły się na dobre, a już w trakcie sprintu stylem dowolnym doszło do skandalu. Tuż po przekroczeniu linii mety, Siergiej Ustiugow nie potrafił powstrzymać nerwów i zaatakował Johannesa Klaebo. W trakcie półfinałowego biegu między Rosjaninem a Norwegiem doszło do niewielkiego starcia pomiędzy zawodnikami. Zaraz po zakończeniu rywalizacji, ten pierwszy nie wytrzymał i zaatakował 22-latka.

Zobacz także

MŚ w Seefeld: Dyskwalifikacja Ustiugowa, Rosjanie oburzeni

Sędziowie uznali, że Klaebo nie złamał przepisów. Niemniej jednak po starciu z Norwegiem, Ustiugow zgubił rytm, przez co miał trudności z zakwalifikowaniem się do finału. Ostatecznie jury podjęło decyzję o zdyskwalifikowaniu Rosjanina. Z oceną nie zgodził się prezes Rosyjskiej Federacji Biegów Narciarskich, który przyznał, że sędziowie zwyczajnie boją się ukarać Norwegów. Trener rosyjskiej kadry biegaczy, Markus Cramer również nie potrafił zrozumieć zachowania jury.

- Po wszystkim mieliśmy długą rozmowę z jury i dowiedzieliśmy się, że Siergiej dostał dwie żółte kartki. Pierwszą za to, co się stało w biegu, a drugą za zachowanie po biegu. To nie była dobra decyzja, nie rozumiem, dlaczego za sytuację na trasie został ukarany Ustiugow, a nie Klaebo – zaznaczył.

Zaraz po biegu, Ustiugow zaatakował Klaebo. Jednak Norweg nie dał się sprowokować Rosjaninowi i zachował spokój. Po dyskwalifikacji zawodnika, na 30. pozycję przesunął się Maciej Staręga.

RadioZET.pl/sport.pl/MW