Zamknij

MŚ w Seefeld: Mistrz świata juniorów powtórzył "wyczyn" Muminowa [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
20.02.2019 15:00
Wypadek Thomasa Aasena Markenga na treningu w Innsbrucku
fot. Twitter

Mistrz świata juniorów Thomas Aasen Markeng nie będzie miło wspominał swojego pierwszego treningu na skoczni Bergisel w Innsbrucku. 18-letni Norweg powtórzył to, co stało się udziałem Sabirżana Muminowa przed konkursem Turnieju Czterech Skoczni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Markeng poszybował na 103. m i nie zdołał wyhamować na źle przygotowanym przeciwstoku. To sprawiło, że uderzył w bandy i przeleciał na drugą stronę. Na szczęście, jak się wydaje, nic poważnego mu się nie stało.

Na początku stycznia podobny wypadek miał Kazach Sabirżan Muminow. Wówczas organizatorzy również nie stanęli na wysokości zadania.

MŚ w Seefeld: Wyniki pierwszego treningu skoczków

Pierwszy trening skoczków na Bergisel toczył się w wiosennej aurze przy zmiennym wietrze. Na loterii najlepiej wylosował Killian Peier, który lotem na 131. m (13. belka) zapewnił sobie zwycięstwo. Drugi był Halvor Egner Granerud (130 m, 12. belka), a trzeci Kamil Stoch (122,5 m, 11. belka).

Pozostali Polacy nie pokazali się ze swojej najlepszej strony. Dawid Kubacki był 10., Stefan Hula 22., Jakub Wolny 31., a Piotr Żyła 35.

Podczas drugiego treningu Stoch był najlepszy. Zobacz dokładne wyniki.

RadioZET.pl/KS