MŚ w Seefeld: Justyna Kowalczyk nie pobiegnie na 10 km klasykiem

Krzysztof Sobczak
25.02.2019 11:41
Justyna Kowalczyk nie pobiegnie na 10 km w Seefeld
fot. PAP/EPA

Justyna Kowalczyk nie wystartuje w biegu na 10 km stylem klasycznym podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. "To był plan na ewentualność ratowania wyników drużyny. Ale dziewczyn nie trzeba ratować" - napisała w mediach społecznościowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Justyna Kowalczyk zakończyła już sportową karierę i od tego sezonu pełni funkcję asystenta pierwszego trenera reprezentacji Polski Aleksandra Wierietelnego. Mimo to wspólnie z 17-letnią Moniką Skinder wzięła udział w sprincie drużynowym, w którym Polki zajęły 10. miejsce. Nasza "Królowa nart" wystąpi jeszcze w sztafecie. Niestety nie będziemy mieli okazji zobaczyć jej na starcie biegu indywidualnego.

Zobacz także

Justyna Kowalczyk - czy pobiegnie na 10 km klasykiem?

W Seefeld odbędzie się m.in. bieg na 10 km stylem klasycznym, a więc konkurencji, w której przez lata Kowalczyk była niedoścignionym wzorem. Przed mistrzostwami Polka zastanawiała się, czy nie pokusić się o powrót do rywalizacji, a już po występie w sprincie drużynowym, w którym 36-latka na swoich zmianach uzyskiwała pierwszy, trzeci i pierwszy czas, przekonywał ją do tego Aleksander Wierietelny.

- Mnie ten start nie interesuje, trenera trochę tak - mówiła w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem ze sport.pl. Teraz już wiemy, że Justyna Kowalczyk nie wystąpi w biegu na 10 km.

"Nie biegnę na 10 km. To był plan na ewentualność ratowania wyników drużyny. Ale dziewczyn nie trzeba ratować. Same sobie dają radę. Jestem gotowa na bieg około 10. miejsca. Miałam już takich miejsc wystarczająco dużo w poprzednich trzech latach. Wystarczy. Cieszę się, że pokazałam, że mocna jeszcze jestem i że ta moc pomoże dziewczynom w sztafecie. Trener Aleksander Wierietielny doskonale mnie rozumie. Wspólnie podjęliśmy taka decyzję" - napisała biegaczka.

Bieg na 10 km stylem klasycznym pań odbędzie się 26 lutego.

RadioZET.pl/Facebook/sport.pl/KS