MŚ w Seefeld: Jakub Wolny rozpoczął mistrzostwa od choroby

Krzysztof Sobczak
19.02.2019 18:22
Jakub Wolny chory
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Jakub Wolny, który w piątek najprawdopodobniej oficjalnie zadebiutuje na mistrzostwach świata seniorów, po przyjeździe do Seefeld od razu trafił do izolatki. To efekt choroby oraz zapobiegliwości sztabu szkoleniowego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Jakub Wolny jest w tym sezonie skoczkiem numer cztery w polskiej kadrze. Ze składu, który Stefan Horngacher zabrał na MŚ, wyżej plasują się Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki, a niżej Stefan Hula. Temu ostatniemu trudno będzie o występ w Seefeld, bo w kwalifikacjach każdy z trenerów będzie mógł wystawić tylko czterech zawodników.

MŚ w skokach: Wolny w izolatce

Były mistrz świata juniorów będzie miał okazję do debiutu w imprezie tej rangi, ale na razie musi walczyć z przeziębieniem. Po przyjeździe do Austrii Wolny trafił do izolatki, aby nie narażać kolegów z kadry na ryzyko zachorowania.

MŚ w skokach narciarskich 2019 - TERMINARZ. Kiedy konkursy?

- W związku z problemami zdrowotnymi Kuby zdecydowaliśmy, że nie weźmie udziału we wtorkowym treningu. Teraz potrzebny jest mu spokój, żeby jak najszybciej doszedł do siebie. Wierzymy, że w środę będzie już znacznie lepiej i będzie mógł wziąć udział w środowym treningu na Bergisel - poinformował Stefan Horngacher w rozmowie z Onet Sport.

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego na dużej skoczni w Innsbrucku odbędą się w piątek o godz. 14:30.

RadioZET.pl/Onet/KS