Zamknij

Adam Małysz krytykuje jury: Jesteśmy pokrzywdzeni

Maciej Walasek
23.02.2019 17:29
Adam Małysz na MŚ w Seefeld
fot. PAP

Adam Małysz skrytykował zachowanie jury podczas konkursu mistrzostw świata na skoczni w Innsbrucku. Legenda skoków narciarskich uważa, że w pewnym momencie zawodów, powinna zapaść decyzja o obniżeniu rozbiegu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Mistrzostwa świata w Seefeld nie ułożyły się po naszej myśli, a dokładniej pierwszy konkurs indywidualny na dużej skoczni w Innsbrucku. Same zawody obfitowały w wiele kontrowersyjnych sytuacji. W jednej z nich jury źle zmierzyło odległość Stefanowi Kraftowi, na korzyść Austriaka.  W innym przypadku, w pewnym momencie, żeby objąć prowadzenie, skoczkowie musieli skakać dalej niż rekord skoczni.

Zobacz także

- Dziwię się, że jury na to pozwoliło. Niektóre kraje zostały pokrzywdzone, my jesteśmy w tym gronie. Ale cóż, nie my o tym decydujemy – powiedział Małysz w wywiadzie dla TVP.

Adam Małysz o MŚ w Seefeld: Stoch popełnił błędy

„Orzeł z Wisły” został zapytany o to, czy Stefan Horngacher nie mógł sam obniżyć rozbiegu dla swoich podopiecznych.

- Jury nie może zrzucać odpowiedzialności na trenerów. To ich decyzja – odparł czterokrotny mistrz świata.

Tytuł mistrzowski na dużym obiekcie wywalczył Markus Eisenbichler. Najlepszy z biało-czerwonych, Kamil Stoch uplasował się na piątej pozycji. Zdaniem Małysza, trzykrotny mistrz olimpijski popełnił kilka błędów.

- Kamil popełnił błędy i później zabrakło metrów. Mogło się to zupełnie inaczej skończyć, ale to tylko gdybanie. Trzeba wszystko przeanalizować, by zobaczyć, w czym tkwi szczegół. W ciągu kilku dni zawodnicy na pewno nie zapomnieli, jak się skacze – tłumaczył.

- Nie możemy być do końca zadowoleni, bo wiemy, na co stać naszych chłopaków. To oni mogli stać na podium. Cóż, trzeba zacisnąć zęby, jutro drużynówka, będziemy walczyć dalej – zakończył.

RadioZET.pl/TVP/MW