Zamknij

MŚ w Seefeld: W czwartek kwalifikacje skoczków i bieg Kowalczyk w sztafecie [PROGRAM]

Andreas Nicolaides
28.02.2019 10:24
Justyna Kowalczyk
fot. PAP/EPA

Kwalifikacje do piątkowego konkursu na skoczni normalnej to dla polskich kibiców najważniejsze wydarzenie czwartku podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Biegaczki czeka sztafeta, a w składzie polskiej ekipy jest Justyna Kowalczyk.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Trener Stefan Horngacher zdecydował, że do rywalizacji na skoczni normalnej przystąpią: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula. Poza składem znalazł się najsłabiej prezentujący się na treningach Jakub Wolny.

Tytułu sprzed dwóch lat z Lahti broni Austriak Stefan Kraft. Kolejne miejsca zajęli wówczas Niemcy Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler, który w tegorocznej edycji cieszył się już z dwóch złotych medali na dużej skoczni - indywidualnego oraz w konkursie drużynowym. W Innsbrucku z Polaków najlepiej spisał się Stoch, który był piąty, drużynowo biało-czerwoni zajęli czwartą pozycję.

W sztafecie Kowalczyk pobiegnie na drugiej zmianie. Dwukrotna mistrzyni olimpijska chce pomóc swoim młodym podopiecznym. Zacznie Monika Skinder, a skład uzupełniają Izabela Marcisz oraz Urszula Łętocha. Ambitnym celem Polek jest miejsce w czołowej ósemce.

W czwartek odbędzie się także rywalizacja kombinatorów norweskich z udziałem: Szczepana Kupczaka, Adama Cieślara, Pawła Słowioka i Pawła Twardosza.

MŚ w Seefeld 2019: Program MŚ na czwartek 28 lutego:

kombinacja norweska (skoki HS 109 godz. 10.00, bieg na 10 km 15.15)
sztafeta kobiet 4x5 km (13.00)
skoki mężczyzn (seria próbna 15.30, kwalifikacje 16.30)

RadioZET.pl/PAP/AN