Zamknij

FIS podjęło decyzję ws. MŚ w Planicy

04.03.2020 20:09
MŚ w Planicy odbędą się zgodnie z planem
fot. Vid Ponikvar/Pixathlon/REPORTER/East News

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) dała zielone światło na organizację mistrzostw świata w lotach w Planicy. W środę na Letalnicy odbyła się oficjalna kontrola śniegu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek słoweńscy przedstawiciele komitetu organizacyjnego MŚ w Planicy potwierdzili, że przygotowania przebiegają zgodnie z harmonogramem. Następnego dnia obiekt odwiedzili delegaci FIS, którzy dokonali kontroli śniegu, która została oceniona pozytywnie.

- Dziś w Planicy miała miejsce kontrola śniegu. Sepp Gratzer ocenił pozytywnie nasze zapasy pokrywy śnieżnej dla skoczni do lotów narciarskich. Tym samym potwierdził, że zawody mogą zostać przeprowadzone - podkreślił Tomi Trbovc, szef działu Public Relations MŚ w Planicy.

Organizatorzy MŚ w Planicy kontynuują przygotowania i zapewniają, że wszystko idzie zgodnie z planem. Dodatkowo Trbovc uspokoił, że na tę chwilę w Słowenii nie ma żadnych potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Jednocześnie FIS jest w stałym kontakcie z komitetami organizacyjnymi, żeby w razie czego służyć pomocą. Oprócz tego Międzynarodowa Federacja Narciarska dodała, że w razie zmiany sytuacji i nałożonych zaleceń przez władze krajowe i lokalne, natychmiast wyda specjalny komunikat w tej sprawie.

Mistrzostwa w Planicy mają rozpocząć się 19 marca sesją treningową i kwalifikacjami do konkursu indywidualnego, którego cztery serie zaplanowano 20 i 21 marca. W niedzielę 22 marca w programie jest konkurs drużynowy.

RadioZET.pl/skijumping.pl