Zamknij

MŚ w Planicy: Co z lotami? Komunikat organizatorów

03.03.2020 16:52
MŚ w Planicy - co z lotami?
fot. Vid Ponikvar/Pixathlon/REPORTER/East News

Przygotowania do mistrzostw świata w lotach narciarskich, zaplanowanych na 19-22 marca w słoweńskiej Planicy, przebiegają zgodnie z harmonogramem - potwierdzili przedstawiciele komitetu organizacyjnego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W opublikowanym we wtorek oficjalnym komunikacie Słoweński Związek Narciarski potwierdził, że jest w stałym kontakcie z federacją międzynarodową (FIS), która nadzoruje przygotowania do mistrzostw.

Podkreślono także, że organizatorzy przygotowują się, aby w czasie trwania imprezy w strefie przygranicznej z Austrią i Włochami podjąć wszelkie niezbędne i możliwe środki ostrożności związane z epidemią koronawirusa.

Koronawirus: interaktywna mapa zasięgu. Gdzie jest koronawirus? [Mapa zachorowań]

- Będziemy regularnie przekazywać oficjalne komunikaty na temat przygotowań do imprezy. Informacje pochodzące z innych źródeł, także te o groźbie odwołania zawodów, są nierzetelne i nieprawdziwe - napisał w komunikacie rzecznik MŚ Tomi Trbovc.

Mistrzostwa w Planicy mają rozpocząć się 19 marca sesją treningową i kwalifikacjami do konkursu indywidualnego, którego cztery serie zaplanowano 20 i 21 marca. W niedzielę 22 marca w programie jest konkurs drużynowy.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ok. 60 krajów. Zabił dotąd ponad 3 tys. osób, w zdecydowanej większości w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w ok. 70 krajach wzrosła do prawie 89 tys.

W Europie największa epidemia ma miejsce w sąsiadujących ze Słowenią Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska, gdzie odnotowano 52 zgony.

RadioZET.pl/PAP