Zamknij

MŚ w Oberstdorfie. Słabe wyniki Polaków. Nie będzie medalu w drużynie?

05.03.2021 20:40
MŚ w Oberstdorfie, konkurs drużynowy
fot. PAP/EPA

Konkurs drużynowy MŚ w Oberstdorfie odbędzie się już w sobotę. Reprezentacja Polski nie przystąpi jednak do niego w roli faworyta. Mało tego, jeśli powtórzy wyniki z piątkowej rywalizacji indywidualnej, nie stanie nawet na podium.

  • Polscy skoczkowie słabo spisali się w piątkowych MŚ w Oberstdorfie
  • Biało-czerwoni powalczą o pierwszy od czterech lat medal MŚ w rywalizacji drużynowej
  • Konkurs drużynowy MŚ w Oberstdorfie odbędzie się w sobotę o godz. 17.00

Konkurs MŚ w skokach narciarskich na dużej skoczni wygrał Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który zajął piąte miejsce. Reszta spisała się dużo słabiej. Kubacki był 15., Stoch 19., a Stękała 21. W sobotę to właśnie ta czwórka reprezentować będzie biało-czerwonych.

Gdybyśmy zsumowali wyniki wszystkich polskich skoczków, otrzymalibyśmy łączną notę 949,4 pkt. To plasowałoby biało-czerwonych dopiero na 4. miejscu wśród wszystkich reprezentacji. Jak wyliczył Mateusz Leleń z TVP Sport, Polacy dość wyraźnie przegraliby z Austrią, Norwegią i Słowenią. Ponadto piątych Niemców wyprzedziliby tylko dlatego, że upadek w drugiej serii zaliczył Markus Eisenbichler.

Skoki narciarskie. MŚ w Oberstdorfie - konkurs drużynowy

To oznacza, że jeśli Polacy marzą w sobotę o zdobyciu medalu MŚ, muszą zaprezentować dużo lepszą formę. Kibicom pozostaje mieć nadzieję, że konkurs będzie przeprowadzony w bardziej wyrównanych i bezpiecznych warunkach. Upadek w piątek zaliczył bowiem nie tylko Eisenbichler, ale też Ryoyu Kobayashi. Skoku w serii próbnej nie ustał za to Peter Prevc.

Polscy skoczkowie ostatni medal MŚ w drużynie zdobyli w 2017 roku w Lahti, gdy sięgnęli po złoto. Dwa lata temu w Seefeld zajęli czwarte miejsce.

Konkurs drużynowy MŚ w Oberstdorfie na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i wyniki w sobotę od godz. 17.00.