Zamknij

MŚ w Oberstdorfie: Znamy skład Polaków na kwalifikacje na dużej skoczni

03.03.2021 21:53
Znamy skład Polaków na kwalifikacje MŚ na dużej skoczni
fot. PAP/EPA

Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała wystąpią w czwartkowych kwalifikacjach do konkursu na dużej skoczni podczas MŚ w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie. Ten ostatnia o miejsce w drużynie musiał walczyć w seriach próbnych.

  • Andrzej Stękała dołączy do Kamila Stocha, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego w kwalifikacjach do konkursu na dużym obiekcie podczas MŚ w Oberstdorfie
  • 25-letni zakopiańczyk w treningach prezentował się lepiej od Jakuba Wolnego i Klemensa Murańki
  • Kwalifikacje do konkursu MŚ na dużej skoczni na żywo na sport.radiozet.pl w czwartek 4 marca o godz. 17:30

Kamil Stoch oraz dwóch ostatnich mistrzów świata z normalnego obiektu Dawid Kubacki i Piotr Żyła nie skakali w treningach i byli pewni udziału w kwalifikacjach. O ostatnie miejsce walczyli Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Pierwsza seria próbna okazała się najlepsza dla Wolnego, który wylądował na 130. metrze i zajął bardzo dobre 11. miejsce. Stękała był 26., a Murańka 30. W dwóch kolejnych rundach górą w tej stawce był już 25-letni zakopiańczyk, etatowy uczestnik konkursów drużynowych w tym sezonie. Jego lokaty dalekie były jednak od obiecujących - zajmował 21. i 17. miejsce.

MŚ w Oberstdorfie: Skład Polaków

Ta sama czwórka rywalizowała na skoczni normalnej w MŚ w Oberstdorfie. Wówczas Piotr Żyła sięgnął po tytuł mistrza świata, Dawid Kubacki zajął 5. miejsce, Kamil Stoch był 22., a Andrzej Stękała 30.

Kwalifikacje do konkursu MŚ na dużej skoczni odbędą się w czwartek 4 marca o godz. 17:30. O medale zawodnicy powalczą dzień później - początek rywalizacji o godz. 17.

Relacja na żywo z kwalifikacji na dużej skoczni w MŚ Oberstdorf 2021 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl