Zamknij

MŚ w Oberstdorfie: O której godzinie konkurs na dużej skoczni?

05.03.2021 15:49
Skoki. MŚ w Oberstdorfie GODZINA
fot. PAP/EPA

MŚ w Oberstdorfie - konkurs indywidualny w skokach narciarskich na dużej skoczni GODZINA, DATA: Kiedy i o której godzinie konkurs na dużej skoczni na MŚ w Oberstdorfie? Sprawdź datę i godzinę rozpoczęcia zawodów na dużej skoczni w MŚ w narciarstwie Oberstdorf 2021. Relacja i wynik konkursu na żywo na sport.radiozet.pl.

  • Trwają mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym 2021 w Oberstdorfie
  • Na narciarskim mundialu główną rolę odgrywają polscy skoczkowie narciarscy
  • Już w piątek 5 marca o godzinie 17:00 kolejny konkurs, tym razem na dużej skoczni, w którym wezmą udział m.in. nasi mistrzowie świata: Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki

Konkurs indywidualny na dużej skoczni będzie już trzecimi zawodami w skokach narciarskich rozgrywanymi podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym 2021 w Oberstdorfie.

Reprezentacja Polski w składzie Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny w środę 3 marca weźmie udział w oficjalnym treningu, po którym trener biało-czerwonych, Michal Dolezal, wytypuje do piątkowego konkursu czterech zawodników. Ostatnio, w zawodach na małej skoczni, Czech postawił na Żyłę, Stocha, Kubackiego, Stękałę i Murańkę.

MŚ w Oberstdorfie: Kiedy i o której godzinie konkurs na dużej skoczni?

W czwartek 4 marca odbędą się seria próbna i kwalifikacje, w piątek seria próbna i konkurs indywidualny, zaś w sobotę seria próbna i zawody drużynowe.

W pierwszym konkursie indywidualnym na małej skoczni Polacy spisali się bardzo dobrze. Żyła oczywiście sięgnął tego dnia po złoty medal, ale również świetne, bo piąte miejsce zajął Kubacki. Dużo gorzej spisali się jednak pozostali - dopiero 22. miejsce zajął Stoch, jako 30. zakończył Stękała, a tylko na 36. lokatę było stać Murańkę. W niedzielnych zawodach drużyn mieszanych Dolezal postawił na skoczków znajdujących się obecnie w najlepszej formie - Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego. Łukasz Kruczek powołał z kolei Annę Twardosz i Kamilę Karpiel.

MŚ w skokach w Oberstdorfie: Kiedy konkurs drużynowy?

Mikst zakończył się pomyślnie dla biało-czerwonych. Po dwa dobre skoki oddali nasi mężczyźni, dwie niezłe, równe próby zaprezentowała Twardosz, a Karpiel, chociaż zepsuła pierwszy skok, znacznie poprawiła się w drugim. Ostatecznie Polacy zakończyli na szóstym, najlepszym zakładanym dla nas miejscu.

Duża skocznia w Oberstdorfie, Schattenbergschanze, ma długość 137 metrów, jej punkt K wynosi 120 m, a rekordzistą tego obiektu jest Norweg Sigurd Pettersen, który 29 grudnia 2003 roku uzyskał tu 143,5 m.

MŚ w Oberstdorfie: KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE konkurs na dużej skoczni?

Konkurs MŚ w Oberstdorfie na dużej skoczni na żywo odbędzie się w piątek 5 marca o godzinie 17:00. Półtorej godziny wcześniej miejsce będzie miała seria próbna. Śledź relację na żywo i wyniki online ze skoków w Oberstdorfie na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl