Zamknij

Znamy wyniki testów polskich skoczków na COVID-19 przed MŚ w Oberstdorfie

24.02.2021 12:51
Kamil Stoch
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski skoczków narciarskich uzyskała komplet negatywnych wyników testów na obecność koronawirusa. To fantastyczna informacja, biorąc pod uwagę, że już w środę rozpoczynają się treningi przed mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie.

  • Reprezentacja Polski skoczków narciarskich razem ze sztabem szkoleniowym uzyskała negatywne wyniki pierwszych testów na koronawirusa przed MŚ w Oberstdorfie
  • Już w środę startują treningi, które mają przygotować zawodników do piątkowych kwalifikacji
  • Zawodnicy będą przechodzić testy PCR co sześć dni, zaś testy antygenowe - co dwa

Polscy skoczkowie wraz z całym sztabem szkoleniowym uzyskali negatywne wyniki po pierwszych testach PCR w Oberstdorfie - poinformował na Twitterze portal skaczemy.pl.

To doskonałe informacje przed rozpoczynającymi się już w środę pierwszymi treningami na skoczni normalnej przed mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym

MŚ w Oberstdorfie 2021: Znamy wyniki testów Polaków na COVID-19

Jak pisaliśmy już wcześniej, podczas  MŚ w Oberstdorfie 2021 skoczkowie i sztaby będą testowani na obecność koronawirusa bardzo często. Co sześć dni będzie miał miejsce test PCR, zaś co 48 godzin zawodnicy będą przechodzić test antygenowy.

Przedmundialowe treningi na normalnej skoczni odbędą się w środę i czwartek. W nich oglądać będziemy sześciu naszych reprezentantów: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Jakuba Wolnego oraz Klemensa Murańkę. Do piątkowych kwalifikacji przystąpi jednak tylko pięciu z nich.

RadioZET.pl/skaczemy.pl