Zamknij

MŚ w Oberstdorfie: Kuriozalny pomysł Rosjan na zastąpienie hymnu

19.02.2021 14:38
Evgeniy Klimov
fot. AP/Associated Press/East News

W czasie MŚ w Oberstdorfie 2021 Rosjanie będą startować pod flagą komitetu olimpijskiego. Przed mistrzostwami zaproponowali zastąpienie hymnu piosenką patriotyczną, ale ich pomysł został odrzucony przez władze FIS.

Rosyjscy sportowcy nadal w przypadku sukcesów nie mogą usłyszeć hymnu narodowego na podium. To efekt kary, jaką na ten kraj nałożyła Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) za manipulacje w bazie antydopingowego laboratorium w Moskwie. Wobec tego reprezentanci Sbornej nie usłyszą hymnu także w zbliżających się mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie, które rozpoczną się 23 lutego.

Wobec tego Rosjanie będą rywalizować pod flagą komitetu olimpijskiego. Portal rt.com przekazał, że sportowcy złożyli propozycję, aby zastąpić hymn piosenką patriotyczną pt: „Katiusza”, która zyskała popularność w czasie II wojny światowej.

Finalnie FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) odrzuciła ten pomysł.

Kuriozalna propozycja Rosjan ws. zastąpienia hymnu

- Tę patriotyczną piosenkę znają nie tylko Rosjanie, ale też ludzie na całym świecie. Dzieci ją wręcz uwielbiają. Stąd nasza sugestia, aby jej użyć jako zamiennik hymnu – wyjaśniała szablistka Sofija Wielikaja w rozmowie z portalem.

Kara dla Rosji będzie obowiązywać jeszcze do igrzysk olimpijskich w Tokio 2021 oraz Zimowych IO w Pekinie 2022.

RadioZET.pl