Zamknij

MŚ w Oberstdorfie 2021: O której godzinie i kiedy skaczą Polacy? [PROGRAM]

05.03.2021 15:47
Kamil Stoch i Dawid Kubacki
fot. AP/Associated Press/East News

MŚ w Oberstdorfie 2021 - PROGRAM, TERMINARZ. MŚ w Oberstdorfie 2021 - kiedy konkursy skoków? O której skaczą Polacy w MŚ w Oberstdorfie 2021? Sprawdź pełny program MŚ w skokach narciarskich 2021. Relacje na żywo i wyniki ze wszystkich konkursów na sport.radiozet.pl.

  • MŚ w Oberstdorfie odbędą się w dniach 23 lutego - 7 marca;
  • Złotego medalu na dużej skoczni bronić będzie Markus Eisenbichler;
  • Polscy skoczkowie na MŚ w Oberstdorfie powalczą również w konkursie drużynowym.

MŚ w Oberstdorfie 2021 to druga najważniejsza impreza po MŚ w lotach w tym sezonie skoków narciarskich. Kibiców czekają dwa tygodnie wielkich emocji, a polscy fani z niecierpliwością wyczekują świetnych wyników skoczków.

Tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Seefeld na normalnej skoczni nie zdołał obronić Dawid Kubacki, ale złoty medal trafil do innego reprezentanta Polski - Piotra Żyły. Wicemistrzem świata został Karl Geiger, a brąz zgarnął Anze Lanisek.

Z kolei na dużym obiekcie triumfował Markus Eisenbichler, który będzie bronił złota w Oberstdorfie. Srebro wywalczył Karl Geiger, a brązowy krążek nieoczekiwanie zdobył Killian Peier. Z Polaków najlepszy wynik uzyskał Kamil Stoch, który był piąty.

MŚ w Oberstdorfie 2021: Kiedy konkursy? O której godzinie skaczą Polacy?

Chociaż na MŚ w Oberstdorfie sportowcy będą rywalizować także w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej, nas najbardziej interesują skoki. W tej dyscyplinie Polacy zdobyli łącznie 16 medali na mistrzostwach świata. W 2021 roku będą mieli okazję do poprawienia tego wyniku. Oczywiście najwięcej spośród biało-czerwonych najwięcej krążków ma Adam Małysz. Legenda skoków ma cztery złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy krążek, co jednocześnie czyni go najbardziej utytułowanym zawodnikiem w rywalizacji indywidualnej.

Michal Doleżał ogłosił skład skoczków na mistrzostwa świata

W ostatni weekend lutego Kamil Stoch i spółka będą walczyć na normalnej skoczni, gdzie w sobotę 27 lutego zostanie przeprowadzony konkurs główny, dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje. W niedzielę, 28 lutego zaplanowano konkurs mieszany. Biało-czerwoni, którzy w 2019 zadebiutowali w tych zawodach, uplasowali się na szóstej pozycji.

W kolejnym tygodniu podopieczni Michala Doleżala powalczą na dużym obiekcie. W czwartek, 4 marca przeprowadzone zostaną kwalifikacje do piątkowej rywalizacji o medale. W sobotę, 6 marca odbędzie się konkurs drużynowy. W 2017 roku Polacy w składzie: Stoch, Kubacki, Żyła, Kot sięgnęli po historyczny złoty medal.

MŚ w Oberstdorfie 2021 - PROGRAM, TERMINARZ skoków

Piątek, 26 lutego

20:30 - kwalifikacje do konkursu głównego na normalnej skoczni

Sobota, 27 lutego

16:30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego na normalnej skoczni

Niedziela, 28 lutego

17:00 - pierwsza seria konkursu drużyn mieszanych na normalnej skoczni

...

Czwartek, 4 marca

17:30 - kwalifikacje do konkursu na dużej skoczni

Piątek, 5 marca

17:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego na dużej skoczni

Sobota, 6 marca

17:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

RadioZET.pl