Zamknij

MŚ w Oberstdorfie 2021: Pogoda może pokrzyżować plany w walce o medale

05.03.2021 14:23
MŚ w Oberstdorfie 2021 - pogoda
fot. AP/East News

MŚ w Oberstdorfie 2021 - pogoda może nie być łaskawa dla organizatorów. Na piątkowy konkurs na dużej skoczni spodziewane jest załamanie pogody.

MŚ w Oberstdorfie 2021 w skokach do tej pory były przeprowadzone w sprawiedliwych warunkach. Niestety, piątkowy konkurs na dużej skoczni może zostać storpedowany przez atak zimy. Nad ranem w Oberstdorfie wystąpiły opady deszczu, które w godzinach popołudniowych mają zamienić się w intensywne opady śniegu. O ile opady białego puchu to jeden problem, tak inaczej ma się sprawa z wiatrem. W czasie piątkowej walki o medale podmuchy wiatru mają dochodzić do 1-2 m/s, ale skoczkom ma wiać „pod narty”.

Piotr Majchrzak ze sport.pl poinformował, że z powodu fatalnych prognoz odwołano poranne treningi kombinatorów norweskich. Według zapowiedzi wieczorem ma spaść do 15 cm śniegu.

MŚ w Oberstdorfie 2021: Fatalne prognozy pogody na piątkowy konkurs

Wiele wskazuje na to, że scenariusz powtórki sprzed dwóch lat w Seefeld staje się realny. Przypomnijmy, że wówczas w czasie rywalizacji na normalnej skoczni zawodnicy walczyli o medale właśnie w takich warunkach. Wtedy mistrzem świata został Dawid Kubacki, a Kamil Stoch wywalczył srebrny medal.

Początek konkursu na dużej skoczni w Oberstdorfie rozpocznie się o godzinie 17:00. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl