MŚ w Lahti: Adam Małysz zdradził skład na kwalifikacje drugiego konkursu

Krzysztof Sobczak
28.02.2017 11:43
Piotr Żyła
fot. PAP/EPA

- Jeśli nie wydarzy się nic szczególnego, to trener Stefan Horngacher postawi na Piotra Żyłę - zdradził Adam Małysz w swoim wpisie na Facebooku. Po skokach treningowych mówiło się, że szansę na udział w kwalifikacjach ma Jan Ziobro, ale wszystko wskazuje na to, że skład na konkurs na dużej skoczni będzie taki sam, jak w przypadku normalnego obiektu.

Zagłosuj

Który ze skoczków powinien wystąpić w kwalfikacjach?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W poniedziałek zawodnicy oddali po trzy skoki próbne. Bardzo dobrze prezentowali się Stoch, Kot i Kubacki, natomiast Żyła i Ziobro uzyskiwali podobne rezultaty. Zasadnicza różnica pojawiła się dopiero w ostatniej serii - Żyła był 9., a Ziobro 21. Niewykluczone, że to przekonało Stefana Horngachera, by postawić na bardziej doświadczonego "Wewióra".

Zobacz także

- Rywalizacja między Piotrkiem Żyłą i Jaśkiem Ziobrą na wczorajszym treningu była bardzo ciekawa, ale jeśli nie wydarzy się nic szczególnego, to trener Stefan Horngacher postawi na tego pierwszego - napisał dyrektor koordynator polskiej kadry.

- Oznacza to, że w kwalifikacjach do czwartkowego konkursu indywidualnego na dużej skoczni wystartuje ta sama czwórka, co na średnim obiekcie. Oprócz Piotrka będą to więc Kamil Stoch, Maciek Kot i Dawid Kubacki - dodał Małysz.

Na skoczni normalnej biało-czerwoni nie zdołali wywalczyć medalu: Kamil Stoch był 4., Maciej Kto 5., Dawid Kubacki 8, a Piotr Żyła 19. Zmagania na dużym obiekcie odbędą się 2 marca (godz. 17:30). Dzień wcześniej zaplanowano kwalifikacje (godz. 17).

RadioZET.pl/Facebook/KS