MŚ w Lahti: Pogoda pokrzyżuje plany skoczkom?

Krzysztof Sobczak
20.02.2017 14:02
Skocznia w Lahti
fot. Lehtikuva/EAST NEWS

Konkurs na skoczni normalnej podczas mistrzostw świata w Lahti może mieć loteryjny przebieg. Wszystko przez porywisty wiatr, który w sobotę może dochodzić nawet do 6 m/s.

Zagłosuj

Czy polski skoczek zdobędzie złoty medal MŚ na skoczni normalnej w Lahti?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym rozpoczynają się w środę 22 lutego. Zdaniem fińskich synoptyków, z każdym dniem pogoda będzie się pogarszać, co może mieć szczególne znaczenie dla skoczków. Podczas dni treningowych wiatr będzie łagodny (ok. 1 m/s), ale w piątek, kiedy zawodników czekają kwalifikacje, zacznie się wzmagać (do 4 m/s). Najgorzej ma być jednak podczas sobotniego konkursu.

Zobacz także

Jeśli prognozy się potwierdzą, wyniki zawodów mogą być bardzo zaskakujące. Porywy wiatru mają dochodzić nawet do 6 m/s, a skocznia w Lahti osłonięta jest tylko z jednej strony. Na szczęście, kurtyna znajduje się po południowo-zachodniej stronie obiektu, a właśnie z tego kierunku ma wiać.

Są też dobre informacje. Problemów nie powinno być z kierunkiem wiatru. Nie będą to najbardziej sprzyjające warunki, ale stabilne podmuchy z tyłu skoczni nie powinny wypaczyć rezultatów. Ponadto, w przypadku normalnych skoczni, prędkość wiatru nie ma aż tak dużego znaczenia jak podczas rywalizacji na większych obiektach. Konkurs najprawdopodobniej odbędzie się, ale może być wielokrotnie przerywany i rozciągnąć się w czasie.

Konkurs indywidualny na skoczni normalnej odbędzie się w sobotę 25 stycznia o godzinie 16:30. Transmisja w TVP 1 i Eurosporcie. Relacja na żywo na radiozet.pl.

RadioZET.pl/sport.pl/KS