MŚ w Lahti: Polscy mistrzowie świata odebrali medale [WIDEO]

Dominik Gołdyn
04.03.2017 21:14
mś w lahti
fot. PAP/EPA

Niespełna półtorej godziny po zakończeniu drużynowego konkursu mistrzostw świata, na rynku w Lahti odbyła się medalowa ceremonia dekoracji trzech najlepszych drużyn konkursu. Złoty medal odebrała polska drużyna prowadzona przez Stefana Horngachera.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dzisiejsze zwycięstwo biało-czerwonej ekipy skoczków to największy sukces polskich skoków w historii. Drużyna w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot oraz Kamil Stoch po dwóch drużynowych zwycięstwach w tegorocznej edycji Pucharu Świata potwierdziła w Lahti, że nie ma sobie równych.

Z dwóch poprzednich mistrzowskich imprez biało-czerwoni wracali z brązowymi medalami. W trakcie wspaniałej ery Adama Małysza do drużynowych konkursów nie podchodziliśmy z wielkimi nadziejami. Dziś po wielu latach możemy cieszyć się z historycznej chwili.

Zobacz także

Łącznie podczas Mistrzostw Świata w Lahti polska reprezentacja zdobyła dwa medale. Indywidualnym brązowym medalistą na dużej skoczni został Piotr Żyła. Justyna Kowalczyk w biegach narciarskich na swoim koronnym dystansie zajęła ósmą lokatę.

RadioZET.pl/DG