Zamknij

Polscy skoczkowie w kwarantannie. Jeden z zawodników z pozytywnym wynikiem

09.02.2021 13:50
Kacper Juroszek
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Jeden z polskich skoczków uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa – donosi oficjalny profil MŚ juniorów. Wobec tego reszta biało-czerwonych została poddana kwarantannie.

Polscy skoczkowie udali się do Lahti, gdzie mają odbyć się mistrzostwa świata juniorów. Przed rywalizacją tradycyjnie zawodnicy przeszli obowiązkowe testy na obecność koronawirusa. Okazało się, że jeden z Polaków otrzymał pozytywny wynik.

- W ramach testów przed zawodami Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti, jeden z członków polskiej drużyny skoków narciarskich uzyskał wynik pozytywny na obecność Covid-19. Został natychmiast umieszczony w izolacji i nie ma dostępu do innych zawodników – podano na oficjalnym koncie MŚ juniorów Twitterze. 

MŚ juniorów 2021: Polscy skoczkowie w kwarantannie

Jak podał Piotr Majchrzak, wszyscy skoczkowie mieli powtórne testy i jeden wciąż jest pozytywny. Dziennikarz sport.pl przekazał, że w tej chwili trwają rozmowy z fińskim sanepidem.

Pierwszy konkurs MŚ juniorów w Lahti zaplanowano na czwartek, 10 lutego. Wtedy zawodnicy powalczą w zawodach indywidualnych. Dzień później odbędzie się konkurs drużynowy. Polskę mają reprezentować:  Mateusz Gruszka (AZS Zakopane), Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra), Arkadiusz Jojko (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe), Kacper Juroszek (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe) i Adam Niżnik (TS Wisła Zakopane).

RadioZET.pl