Zamknij

Stefan Kraft mistrzem świata na dużej skoczni w Oberstdorfie. Żyła tuż za podium

05.03.2021 18:51
Piotr Żyła brązowym medalistą MŚ w Oberstdorfie
fot. PAP/EPA

Piotr Żyła, mistrz świata na skoczni normalnej, zajął 4. miejsce w konkursie MŚ na dużym obiekcie w Oberstdorfie. Reprezentant Polski do drugiego w tej imprezie indywidualnego podium stracił 3 punkty. Wygrał Stefan Kraft przed Robertem Johanssonem i Karlem Geigerem.

  • Stefan Kraft zdobył złoty medal MŚ na dużej skoczni w Oberstdorfie
  • Na podium znaleźli się jeszcze Robert Johansson i Karl Geiger
  • Najlepszy z Polaków Piotr Żyła zajął 4. miejsce; do podium zabrakło mu trzech punktów

Piotr Żyła po pierwszej serii zajmował 5. miejsce. W rundzie finałowej przesunął się o jedną lokatę, ale rywale też nie odpuścili. Z dalszej lokaty zaatakował Karl Geiger, który do srebra z normalnego obiektu dorzucił brąz na skoczni dużej. Presję wytrzymali za to ci, którzy byli na dwóch czołowych miejscach po premierowych próbach - Robert Johansson i Stefan Kraft.

Dla Austriaka to trzecie indywidualne złoto MŚ. Cztery lata temu wygrał na obu skoczniach w Lahti.

MŚ w Oberstdorfie: WYNIKI konkursu na dużej skoczni

Słabiej spisali się pozostali biało-czerwoni. Dawid Kubacki zajął 15. pozycję, Kamil Stoch był 19., a Andrzej Stękała 21.

Piątkowy konkurs na dużej skoczni w Oberstdorfie toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych. Zawodnikom mocno wiało pod narty, ale większy problem stanowił obficie sypiący śnieg. Nie wszyscy radzili sobie z lądowaniem na miękkim zeskoku. Już w serii próbnej upadek zaliczył Peter Prevc, a w konkursie podobny los spotkał innych doświadczonych zawodniów - Ryoyu Kobayachiego i Markusa Eisenbichlera. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

RadioZET.pl