MŚ w Lahti: Sprint niespodzianek, znakomity wynik Staręgi

Krzysztof Sobczak
23.02.2017 18:13
Maiken Caspersen Falla
fot. EastNews

Maciej Staręga dotarł do półfinału sprintu stylem dowolnym podczas mistrzostw świata w Lahti. Polak zajął w swojej serii 4. miejsce, a ostatecznie został sklasyfikowany na 8. pozycji. Niesamowity przebieg miała rywalizacja kobiet.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niespodzianką był już sam skład finału, w którym znalazły się trzy Amerykanki (Diggins, Randall, Caldwell), dwie Szwedki (Ingemarsdotter, Falk) i tylko jedna Norweżka (Falla). W ćwierćfinale odpadły m.in. Marit Bjoergen i Ingvild Flugstad Oestberg, natomiast na półfinale swoją przygodę ze sprintem zakończyły faworytka do złotego medalu Szwedka Stina Nilsson i liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Norweżka Heidi Weng.

Zobacz także

Mimo to złoty krążek i tak powędrował do Norwegii. Z dużą przewagą nad resztą stawki triumfowała mistrzyni olimpijska w tej specjalności Maiken Caspersen Falla, a za jej plecami uplasowały się dwie Amerykanki: Jessica Diggins oraz Kikkan Randall.

Eliminacji nie przebrnęła jedyna startująca w tej konkurencji Polka, Ewelina Marcisz (52. miejsce).

Fantastycznie spisał się za to Maciej Staręga, który dotarł aż do półfinału i zajął w nim 4. lokatę. Wygrał Włoch Federico Pellegrino przed Rosjaninem Siergiejem Ustiugowem i Norwegiem Johannesem Hoesflotem Klaebo.

W piątek biegacze i biegaczki mają wolne. Na trasy powrócą w sobotę - wystartują w biegu łączonym. W gronie pań nie zobaczymy m.in. Justyny Kowalczyk.

RadioZET.pl/KS