Zamknij

MP w skokach narciarskich w Wiśle: PZN podał szczegóły konkursu

11.12.2019 12:45
MP w skokach narciarskich Wisła 2019
fot. PAP/EPA

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle odbędą się tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia - poinformował Polski Związek Narciarski. Sprawdź szczegóły konkursu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Tytułu mistrza Polski wywalczonego przed rokiem będzie bronił Kamil Stoch. Trzykrotny złoty medalista olimpijski zdeklasował Dawida Kubackiego o ponad 30 punktów. Trzeci był Stefan Hula, a miejsca na podium zabrakło m.in. dla Macieja Kota, Jakuba Wolnego i Piotra Żyły. To między tą szóstką, kadrą A, powinna rozstrzygnąć się walka o mistrzostwo kraju.

Aktualna forma podopiecznych Michala Dolezala jest zagadką, bo w tym sezonie nie było jeszcze konkursu, który odbyłby się w sprawiedliwych warunkach. Raz lepiej powieje Kubackiemu, innym razem Stochowi, a potem Wolnemu. Trudno więc spekulować, kto będzie faworytem do złota.

W klasyfikacji wszech czasów Kamil Stoch z dorobkiem 17 medali, w tym 7 złotych, zajmuje 3. miejsce. Przed nim są Piotr Fijas (17, 13 złotych) oraz rekordzista Adam Małysz, który aż 28 razy stawał na podium, z tego 21 razy wygrywał.

MP w skokach narciarskich Wisła 2019 - DATA, GODZINA, PROGRAM

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Wiśle 2019 odbędą się tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, tj. 26 grudnia o godz. 14:45. Wtedy rozpocznie się pierwsza seria. Oficjalny trening zaplanowano na godz. 13:45.

Program Mistrzostw Polski w skokach narciarskich w Wiśle:

RadioZET.pl/PZN