Zamknij

Oficjalnie: Łukasz Kruczek trenerem skoczkiń

Maciej Walasek
29.04.2019 20:34
Łukasz Kruczek
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego na poniedziałkowym posiedzeniu zatwierdził Michala Doleżala jako trenera kadry A skoczków oraz Łukasza Kruczka, który będzie pracował ze skoczkiniami. Wciąż oficjalnie nie potwierdzono, że kadrę biegaczy przejmie Lukas Bauer.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Łukasz Kruczek został nowy trenerem kadry skoczkiń, który wcześniej prowadził kadrę A skoczków, a ostatnio pracował z reprezentacją Włoch.

Jak już wcześniej informowano, schedę w kadrze A skoczków po Stefanie Horngacherze, który skorzystał z oferty niemieckiej federacji, przejął współpracujący do tej pory z Austriakiem Czech Michal Doleżal. Nie uległ natomiast zmianom skład kadr A, którą – podobnie jak w poprzednim sezonie – tworzą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny i Piotr Żyła.

PZN: Baurem szkoleniowcem biegaczy?

Lukas Bauer jest głównym kandydatem do objęcia schedy po Tadeuszu Krężeloku, z którym postanowiono zakończyć współpracę. Bauer rozmawiał już na temat pracy w Polsce z prezesem PZN Apoloniuszem Tajnerem, ale jeszcze nie ustalono wszystkich szczegółów i ma się odbyć jeszcze jedna tura negocjacji.

Zobacz także

Jeśli chodzi o kadrę biegaczek, to pracę będzie kontynuować będą Aleksander Wierietielny i Justyna Kowalczyk.

Niemca Danny’ego Winkelmanna w kadrze kombinatorów norweskich zastąpi Tomasz Pochwała, który ostatnio opiekował się juniorami.

PZN: Leitner pozostał trenerem alpejczyków

PZN planował zmianę trenera w kadrze alpejczyków, ale ostatecznie zdecydowano, że Austriak Christian Leitner będzie kontynuował swoją pracę.

Jeśli chodzi o alpejki, to Maryna Gąsienica-Daniel nadal będzie pod opieką Marcina Orłowskiego, któremu jednak będzie pomagał Ivan Ilanovsky. Słowak był m.in. trenerem aktualnej mistrzyni świata w gigancie Petry Vlhovej. Podjęto także decyzję, że wraz z Gąsienicą-Daniel trenować będzie utalentowana Magdalena Łuczak.

RadioZET.pl/PAP/MW