Trzy i pół roku po wypadku Lukas Mueller znów stanął na nogi [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
13.06.2019 20:15
Lucas Mueller
fot. Facebook/Lucas Mueller

Lukas Mueller, austriacki skoczek, który trzy i pół roku temu złamał kręgosłup, znów stanął na nogi. Były sportowiec opublikował w mediach społecznościowych nagranie i podzielił się swoimi odczuciami. - To było 18 miesięcy pracy, łez, szaleństwa, niespodzianek - napisał Mueller.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Lukas Mueller był wielką nadzieją austriackich skoków narciarskich, ale 13 stycznia 2016 roku 23-letni wówczas przedskoczek uległ koszmarnemu wypadkowi podczas mistrzostw świata w lotach w Bad Mitterndorf. Austriak stracił kontrolę nad lewą nartą i z dużej wysokości spadł na twardy zeskok.

Lukas Mueller znowu chodzi

Mueller doznał złamania dwóch kręgów w odcinku piersiowym. Przeszedł operację, ale lekarze nie dawali mu wielkich nadziei na powstanie z wózka inwalidzkiego. Sportowiec nie poddał się jednak, a w czwartek pochwalił się swoimi postępami w rehabilitacji. Na krótkim nagraniu widać, jak 26-latek samodzielnie robi kilka kroków - sprawia mu to trudności, ale także daje wielką radość.

- To niesamowity efekt tego, kiedy ludzie wierzą jeszcze bardziej niż ty. To było 18 miesięcy pracy, łez, szaleństwa, niespodzianek - napisał w mediach społecznościowych.

Lukas Mueller musiał walczyć o odszkodowanie, bo miejscowa federacja zakwalifikowała to zdarzenia jako "wypadek rekreacyjny". Austriak w końcu i tę batalię wygrał.
RadioZET.pl/TVN 24/KS