Zamknij

"Ludzkie kręgle" w wykonaniu teamu Lindsey Vonn [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
18.02.2019 11:55
Lindsey Vonn
fot. Instagram/Lindsey Vonn

W minioną niedzielę (10 lutego) Lindsey Vonn zakończyła swoją karierę, zdobywając brązowy medal w zjeździe podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w szwedzkim Are. Po zawodach jej team zaprezentował tzw. "ludzkie kręgle".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

To pewnego rodzaju "cieszynka" znana z ligi NFL. Jedna z osób, w tym przypadku był to rekordzista pod względem liczby zwycięstw w Pucharze Świata Ingemar Stenmark, "rzuca kulę", a pozostałe osoby upadają niczym kręgle.

"Zawsze chciałam to zrobić! Przeniesienie świętowania z NFL do zawodów narciarskich było świetną zabawą. Stenmark zdobył strike'a (albo spare'a)" - napisała Vonn.

Lindsey Vonn - sukcesy i kontuzje

Lindsey Vonn przez ponad dekadę odnosiła sukcesy na trasach wszystkich najważniejszych zawodów w narciarstwie alpejskim. W swojej kolekcji ma m.in. cztery Kryształowe Kule za zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, szesnaście Małych Kryształowych Kul, z czego połowę w zjeździe, a także m.in. dwa złote medale mistrzostw świata i tytuł mistrzyni olimpijskiej w Vancouver.

Sukcesów byłoby jeszcze więcej, gdyby nie kontuzje. Doznała chyba wszystkich możliwych urazów, w tym dwukrotnego zerwania więzadeł krzyżowych. To właśnie ta kontuzja pozbawiła ją szans występu na igrzyskach w Soczi. Zdjęcia kolejnych operacji, które swego czasu udostępniała w mediach społecznościowych, robią wielkie wrażenie i ukazują, ile musiała znieść, by tak długo utrzymywać się w czołówce. 

RadioZET.pl/KS