Wpadka organizatorów PŚ w lotach w Oberstdorfie. Zwycięzca nie usłyszał hymnu

Krzysztof Sobczak
02.02.2019 17:00
Ryoyu Kobayashi nie usłyszał hymnu
fot. PAP/EPA

Co pewien czas organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich potrafią uraczyć nas przedziwnym zachowaniem. Tak też było podczas konkursu lotów narciarskich w Oberstdorfie, gdzie zwycięzca Ryoyu Kobayashi nie usłyszał hymnu. Tymczasem dzień wcześniej takiego problemu nie było.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Ryoyu Kobayashi odniósł 10. zwycięstwo w tym sezonie i powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nad Stefanem Kraftem i Kamilem Stochem. Japończyk stanął na najwyższym stopniu podium i oczywistym było, że powinien usłyszeć hymn narodowy. Niestety po wręczeniu nagród organizatorzy zakończyli ceremonię dekoracji, jakby w ogóle nie byli przygotowani na zwycięstwo Kobayashiego. 22-latek w ostatnim okresie nie dominował już tak bardzo na skoczniach i prezentował słabszą formę, ale to nie może być żadnym usprawiedliwieniem dla Niemców.

Loty w Oberstdorfie: Zajc usłyszał hymn

Sprawa jest tym bardziej kuriozalna, że w piątek pierwsze zwycięstwo w karierze odniósł 18-letni Słoweniec Timi Zajc. Wówczas hymn tego kraju odnaleziono i zagrano jak należy. Ryoyu Kobayashi może czuć się poszkodowany, podobnie jak Polacy, którzy co pewien czas muszą słuchać "Mazurka Dąbrowskiego" w wersji "slow motion".

W sobotnim konkursie lotów narciarskich w Oberstdorfie drugie miejsce zajął Markus Eisenbichler, a trzeci był Stefan Kraft. Tuż za podium uplasował się Piotr Żyła.

RadioZET.pl/TVP/KS