Ostatni sezon Lindsey Vonn. Amerykanka w pogoni za rekordem wszech czasów

Krzysztof Sobczak
12.10.2018 11:40
Lindsey Vonn zapowiedziała koniec kariery
fot. AFP/EAST NEWS

Lindsey Vonn zamierza zakończyć karierę po rozpoczynającym się 27 października sezonie 2018/19 alpejskiego Pucharu Świata. 33-letnia Amerykanka, trzykrotna medalistka igrzysk olimpijskich, zamierza wystartować we wszystkich zjazdach i supergigantach tej zimy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Lindsey Vonn goni rekord Stenmarka

Wcześniej Vonn zapowiadała, że zakończy karierę dopiero po pobiciu rekordu Ingemara Stenmarka pod względem liczby zwycięstw w zawodach PŚ. Szwed zwyciężył 86 razy, Amerykanka - 82.

Teraz jednak mistrzyni świata w zjeździe i supergigancie z Val d'Isere (2009) przyznaje, że nie jest już w optymalnej formie.

- Dotarłam do momentu, w którym fizycznie nie ma to już sensu. Chciałabym być aktywna, gdy będę starsza, więc muszę pomyśleć o tym, co będzie później, a nie skupiać się tylko na najbliższej przyszłości - powiedziała Vonn na antenie telewizji NBC.

Na ten sezon zaplanowano osiem supergigantów i dziewięć zjazdów, czyli łącznie 17 zawodów, w których Amerykanka potrzebuje przynajmniej pięciu zwycięstw, aby pobić rekord Stenmarka.

- Jeśli mi się to uda, to będzie spełnienie marzeń. Jeśli nie, myślę, że i tak miałam karierę pełną niesamowitych sukcesów - podkreśliła Vonn.

Lindsey Vonn - sukcesy

Amerykanka czterokrotnie zdobyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W dorobku ma łącznie 10 medali igrzysk i mistrzostw świata.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS