Lindsey Vonn pokazała zdjęcia po operacjach. Kibice pod wrażeniem jej woli walki

Krzysztof Sobczak
20.04.2018 11:46
Lindsey Vonn zwyciężą na IO w Vanvouver
fot. AFP/EastNews

- Moje kolano nie zniesie czterech kolejnych lat treningów - mówiła po swoim ostatnim występie na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Teraz Lindsey Vonn zdecydowała się pokazać zdjęcia swoich urazów i operacji, jakie musiała przejść, by w ogóle móc jeszcze uprawiać sport.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Dwa razy zerwane więzadło przednie, zerwane więzadło poboczne piszczelowe, przyśrodkowe i boczne uszkodzenia łąkotki, obustronne złamanie kości piszczelowej, złamanie kości ramiennej z uszkodzeniem nerwu" - rozpoczęła swoją "wyliczankę" Lindsey Vonn. To wszystkie kontuzje, jakich Amerykanka doznała w trakcie swojej kariery. Mimo tak wielu poważnych urazów 33-latka zdołała pobić kobiecy rekord w liczbie zwycięstw w alpejskim Pucharze Świata.

Zobacz także

"Gdybym nie miała w sobie woli walki do ciężkiej pracy, nigdy nie powróciłabym na podium olimpijskie. Bez względu na to, jaką przeszkodę napotkasz, zawsze możesz znaleźć sposób na jej pokonanie" - napisała Vonn. Amerykanka poprosiła również swoich fanów o ich wspomnienia walki z przeciwnościami losu, a ci odpowiedzieli licznymi komentarzami.

Lindsey Vonn goni Stenmarka

Lindsey Vonn jest jedną z najbardziej utytułowanych alpejek w historii, rekordzistą pod względem zwycięstw w Pucharze Świata (82.). Za cel stawia sobie dogonienie lidera wszech czasów, Szweda Ingemara Stenmarka, który triumfował 86-krotnie.

- Nie odejdę, dopóki nie pobiję tego rekordu, to jest pewne. Choćby nie wiem jak mnie bolało - zarzeka się 33-latka.

Sukcesy Lindsey Vonn

Amerykanka ma w swoim dorobku trzy medale olimpijskie [dwa z Vancouver i jeden z Pjongczangu; igrzyska w Soczi straciła z powodu kontuzji - przyp. red.], cztery "duże" Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i aż 16 małych za poszczególne konkurencje. Jest też dwukrotną mistrzynią świata z Val d'Isere (2009).

To wszystko osiągnęła pomimo kontuzji. ZOBACZ ZDJĘCIA.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS