Zamknij

Letnie MP w skokach odwołane. Wiatr storpedował zawody w Zakopanem

09.07.2021 15:52
LMP w skokach w Zakopanem
fot. PAP/EPA

Letnie mistrzostwa Polski 2021 w skokach narciarskich zostały odwołane. Nad Średnią Krokwią w Zakopanem rozpętała się potężna wichura i wpierw przerwano kwalifikacje do konkursu, a potem podjęto decyzję o anulowaniu LMP 2021 w skokach.

Zaplanowane na piątek konkursy Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich kobiet i mężczyzn na Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha (HS105) zostały odwołane z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru.

Początkowo rywalizacja w Zakopanem przebiegała bez większych problemów. Rozegrane zostały zawody dla dzieci z cyklu Tatra Cup, a potem odbył się trening.

Letnie MP w skokach odwołane. Wiatr storpedował zawody w Zakopanem

Wiatr zaczął dokuczać skoczkom w trakcie kwalifikacji do LMP mężczyzn. Po próbach 20 zawodników eliminacje zostały przerwane i odwołane. Podmuchy sięgały w porywach 10 m/s, a nad skocznię nadciągnęła potężna ulewa.

Wpierw zdecydowano się przesunąć start mistrzostw z godziny 14:00 na 14:20, o 14:20 postanowiono, że jury ogłosi ostateczną decyzję o 15:10, a o 15:10 poinformowano, że konkursy rozpoczną się o 15:30.

LMP w skokach: Na kiedy zostały przełożone? Kiedy i czy w ogóle się odbędą?

Mimo usilnych starań organizatorów ostatecznie pogoda nie dała za wygraną i LMP w skokach zostało odwołane. Na chwilę obecną nie znamy nowego terminu mistrzostw. Nie wiadomo również czy zawody zostaną jedynie przełożone, czy definitywnie anulowane.

RadioZET.pl/skijumping.pl